Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Majdnem másfél hónapja kibicsa...

Majdnem másfél hónapja kibicsaklott a bokám és most a nap során többször roppan egy nagyot azóta. Lehet, hogy nem csak kibicsaklott?

Figyelt kérdés

Igazából ráállni már egyből rátudtam, de azért lassan gyógyult és még most sem tökéletes, mert azért érzem pl néha futás közben, meg nem tudok pl úgy a külső élén járni, ahogy a másikkal, vagy ha erősen megráznám a lábam, úgy h a lábfejem szabadon van és nincs megfeszítve, az is fájna.

Olyanokat csinál a lábam, hogy mintha vmi beakadna és akkor feszítem kicsit felfelé a lábfejem és tök nagyot roppan, de ennyi. A roppanás a bokám első részén érzem, fájni nem itt fáj. Lehet, hogy nem csak kibicsaklott hanem elmozdult/eltört valami? Mi van ha ilyen történt és rosszul forrt össze? olyan 2-3 lépcsőfoknyi magasságról léptem le rosszul ilyen köves helyre. Szóval a roppanásra lennék kíváncsi, hogy mitől lett ilyen és arra, hogy egy sima kibicsaklás mennyi idő alatt gyógyulhat meg maximum?

Köszi a segítséget! :)


2013. máj. 28. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kibicsaklásokkal az a baj,h ilyenkor az ínszalagok megnyúlnak,amitől az ízület kevésbé stabil. Ezért is kell ilyenkor pihentetni,gyakran rögzítik is(nem fáslival, az nem jó),h ez a megnyúlás "visszaálljon". Mivel Neked nem volt ilyen valószínűleg még lazák ezek a megnyúlt szalagok,amik miatt a bokád természetellenesen el tud mozdulni. Ezért hallhatod, érezheted ezeket.
2013. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kibicsaklott a múltkor. Voltam vele dokinál, de nálunk szemmel röntgeneznek :D így nem tudom mi volt a diagnózis viszont kaptam rá fáslit és azt mondták nem kell pihentetni, de ne nagyon szaladgáljak (nem mintha tudtam volna)Valóban jobban fájt az elindulás pihenés után. A lényeg az, hogy azért még jó pár hétig fájt!
2013. máj. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja a kedves kollega (első hozzászóló).


Erre a kérdésre csak egy jól képzett doki tud Neked egy megközelítő, amolyan "-tól -ig" választ mondani.


Nem tudom, hiszel-e vagy inkább jobb kifejezés az, hogy elfogadod-e az alternatív gyógymódokat. Mivel a leírás szerint, ha jól értem, csak egy rándulásról és nem ficamról van szó, ezért jó hatással lesz a bokádra a gyertyázás, a köpölyözés és egy jó erős kámforos-mentolos krém, balzsam. Ez itt a reklám helye, ilyen készítmény a Perskindol. Nekem hasonló esetekben már bevált, de persze nincs 2 egyforma szervezet. Később, ha már a húzódás miatti gyulladás csökken, mert hogy ez az ilyen sérülések velejárója, akkor jöhet a sérült boka masszázsa, addig amíg gyulladás van, addig is lehet az ellenoldali bokát masszírozni, mert ezzel hatással vagyunk a sérült részre. (Oka a test idegi behálózása, szaknyelven konszenzuális hatás.)


Természetesen nagyon fontos, hogy a pontos diagnózis miatt elmenj előbb háziorvoshoz, aki beutal reumatológiai vagy traumatológiai szakrendelésre. De a kezelés módját mindenki maga választhatja meg, és ha megfogadod a tanácsom és a fentiek szerinti utat választod, akkor úgy nagy eséllyel javulni fog a bokád állapota. Az orvosi diagnózis viszont fontos a következők miatt: 1. táppénz/iskolának igazolás (esetedben már nem lényeg, mert jársz kelsz), 2. a természetgyógyászoknak, alternatív "gyógyítóknak", masszőröknek nincsenek meg a diagnosztikai berendezései, ezzel kapcsolatos tudásuk, de nem is feladatuk.


Remélem, hasznos és érthető választ adtam Neked. Ha valami nem világos, kérdezz privátban! Jó egészséget kívánok!

2013. máj. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! utánanézek a krémeknek mindjárt (nekem fontos h ne legyen benne káros anyag, mert a bőrön át azok felszívódnak) én kókuszolajjal kenegettem és ettem zselatint (de azt csak 2x és nem sokat). Stabilnak nagyon is stabil, stabilabb mint a másik bokám :D de komolyan, a mozgástartománya meg inkább szűkebb, mert nem tudok úgy a külső élén járni mint a másikak, nem hajlik addig. Maszírozgatni szoktam. Futás közben fura, de az ellenoldalon éreztem fájdalmat (kibírhatót).


Csont vagy porc nem mozdulhat el ilyenkor és rögzülhet máshogy? Reggelente a lefele lépcsőzésnél is érzem még. Úgy gyógyult, hogy először a lefele lépcsőzés lett kellemesebb, és csak később a futás. De furcsa, hogy ilyen lassan és még most is be van gyulladva? valaki a fehér agyag port ajánlotta rá, de még nem tudtam szerezni. lóbalzsammal meg ilyenekkel meg azért nem kentem mert tele van kőolajszármazékkal..

2013. máj. 28. 16:22
 5/8 A kérdező kommentje:
ebben a krémben is vannak parabének:/ hát nem tudom, pedig jónak tűnik, de drága is. Viszont a víz utáni második összetevője kókuszolaj (nak egy része), ami tele van mct-vel, mint ahogy a kókuszolaj is, amivel én kenegetem :)) én azt olvastam h az mct (közepes láncú zsírsav) fel tud szívódni és táplálja a szöveteket.
2013. máj. 28. 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:

nézd, lehet krémezgetni, de sokat nem fog javítani a helyzeten, ha ott valami tényleg történt.

mutasd meg traumatológusnak, és egy jó minőségű RTG-vel nagy valószínűséggel lehet tisztázni a helyzetet h csak megnyúltak a szalagok vagy tán részlegesen megszakadt valamelyik. nagyon nem mindegy, mert így instabil a lábad, és ez magával hoz majd következő baleseteket. ha meg szakadás, műtéttel meg kell oldani! de ha azonnal elmentél volna, akkor 6 hét gipsszel még a legtöbb esetben stabilizálni lehet, de így ennyi idő után már csak a dg marad és az esetleges műtét. viszont főleg ha fiatalabb vagy, muszáj megcsinálni, hidd el!

több hasonló embert ismertem, aztán volt akinek rendszeresen a bokája "nyeklett" ki, volt akinek a térde bicsaklott ki (!!) és rendszeresen összeesett, szóval ez így nem maradhat. a krém itt csak magad megnyugtatására oké, de sok hatása nincs (már ha tényleg történt valami komolyabb)

2013. jún. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Stabil, csak még egy icipicit érzem néha pl futásnál de amúgy nem fáj, sztem meghúzódhatott a szalag és az gyógyulgat lassan? De tényeg stabil és nem fáj amúgy. Meg már nem is meleg pl. Nyáron a másik lábam kibicsaklott, az röntgenezték is, azt mondták pihentessem és ennyi. Az a lábam talán kevésbbé stabil, mert ott tud ropogni a szalag v mi. Ahol a legszélesebb kívül, ott át tud ropogni/ugrálni a szalag v porc. Az egyből olyan lett, a mostani lábam nem csinál ilyet, teljesen stabil (és a másik is, ezt leszámítva). A mostani csak a nap folyamán kb 3x kattan egyet, amikor úgy mozgatom felfelé. De csak 1x, olyan mint amikor a térd roppan egy picit pl.
2013. jún. 11. 00:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Kenegesd,de az csak annyit ér,h ártani nem használ.

Reméljük ennyivel megúszod. De ha,ezután kifordul a bokád,inkább nézesd meg.

2013. jún. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!