Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Drog-elvonási tünetekbe bele...

Drog-elvonási tünetekbe bele lehet halni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 19:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Úristen hogy lehet ezt a tömény hülyeséget rázúdítani valakire??? Szegény nem csoda ha azt sem tudja mit kezdjen magával, vagy a barátjával..

Először is alap dolog megkérdezni hogy milyen drogról van szó. Kurv@ra nem mind1. Vannak olyan szerek amelyek fizikai függőséget alakítanak ki és vannak amelyek nem. Előbbiektől való elszakadás komoly közdelem, egyes szereknél van hogy annyira legyengül a szervezet hogy halál lehet a vége. Pl. alkohol, heroin. De ez is igen ritka. A fizikai függőséget ki nem alakító szerektől szinte játék az elszakadás, ilyen a fű is. Egy olyan szer van ami csak mentális függőséget okoz még is keserves az elszakadás, ez pedig a kokain.


Kedves kérdező, ha füvezik a barátod és csak alkalmanként nyúl más cucchoz, pl. 2hetente elmegy discoba jól bespurizva akkor hagyd békén csórikámat!

2009. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ja leesett hogy melyik kérdéshez írok:D Javítanám magamat. Felejtsd el az utolsó mondatomat amit hozzád intéztem.

Itt van helyette ez:

Ha csak füvet használt volna nem fájna semmilye és nem lennének elvonási tünetei. Sztem túldramatizálja és sajnáltatja magát. Ezek a heroinelvonás tünetei de ha tényleg ez lenne a helyzet nem tudná neked ezeket elmondani mert hányásra és fosásra pazarolná a maradék energiáját.

2009. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy LEGTÖBBSZÖR.

Végül már heroint is használt..

De már lényegtelen. 2 hónapja tiszta. :)

2009. nov. 30. 15:05
 14/22 anonim ***** válasza:
Igen. Bele lehet halni. Ha mér annyira rá vagy szokva. Én hála istennek nem haltam bele de kórházba bekerültem.
2010. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
nemhogy a drog elvonásba........még az alkohol megvonásba is bele lehet halni sajnos.....
2010. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen drog elvonásának a tüneteibe.

Vegyük példának a két 'szélsőséget' fű és heroin.


Fű : Intenzív használata elég erős lelki függőséget okoz. Értsd, behálózza az egész gondolkodásmódot, már-már nem is te, hanem a fű 'gondolkozik helyetted'. Elvonása nem okoz fizikai fájdalmat, se rosszullétet, de szörnyen rossz érzés. Az ember inkább meghalna, minthogy anyag nélkül éljen. A fűröl való leszokás, csak akaraterő kérdése.


Heroin : Intenzív használata, durva fizikai függőséget okoz. Ez a függőség már az első alkalomnál is kialakulhat.

Elvonása fizikai fájdalmakat, rosszullétet okoz. Egy erősen heroinfüggő személy, ezekbe a fájdalmakba és rosszullétbe belehal, ha nem enyhítheti anyaggal.

Heroinról való leszokás, orvosi segítséggel jöhet létre.


A drogok a legveszedelmesebb ellenségei az emberiségnek, mind a cigaretta, mind az alkohol, mind az illegális kábítószerek. DE! Én azon a véleményen vagyok, hogy okosan használva, egy szebb világot teremthetnének.

Lassan 12. éve, hogy füvezek, és nem vagyok függő, van, hogy hónapokig nem gyújtok rá, és nem hiányzik, mert nem esek túlzásba.

2010. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Marihuána


Formája: növény szárának és leveleinek összeőrölt formája.

Hatásai: szájszárazság, enyhe szédülés, feldobottságérzés, nevető rohamok, gátlások oldódása, kitágult pupillák, bedagadt szemek, esetleg hallucinációk, illúziók.

Pszichikai függőséget okoz, a kemény drogok előszobályának nevezik.


Hasis


Formája: a cannabis virágzó ágvégződéseinek gyantája.

Hatásai: szájszárazság, szédülés, fokozott szívműködés, koordinálatlan mozgás, nevetéskényszer, bódultság, esetleges hallucinációk, időérzék elvesztése, kitágult pupillák, bedagadt szemek, lappangó lelki, személyiségi problémák felszínre kerülése.

Túladagolása: hányinger, álmosságérzet (ún. bealvás), amelynél fennáll az aspiratio veszélye, ami azt jelenti, hogy a fogyasztó megfulladhat a saját hányadékától. Előfordulhat fokozott szívműködés és a vérnyomás drasztikus ingadozása.

Elvonási tünetei Erős pszichikai függőséget okoz! Kialakul a drogfogyasztókra jellemző élet, a kötelezettségek iránti közömbösség.



Amphetaminszármazékok és az LSD



Speed


Formája: fehér, sárga vagy rózsaszín por, ill. tabletta.

Hatása: 10-30 percen belül jelentkezik. Fáradtság- és éhségérzet elmúlása, agyi és testi teljesítőképesség, szívműködés, anyagcsere, izzadás fokozódása, szájszárazság. Növeli az agresszivitást, gyakran a hallucinációkat. Rendszeres használata legkésőbb 2 éven belül teljesen tönkreteszi a belső szerveket (szív, máj, vese), esetlegesen halált okoz.

Túladagolása: már az első alkalommal is halálos lehet. Rendkívül veszélyes, mert fennáll a szívinfarktus vagy az agyvérzés veszélye, azonnali orvosi beavatkozásra van szükség.

Elvonási tünetei: a szer kiürülése (kialvása) után, mély depresszió léphet fel. Elvonáskor jellemző a levertség, lábszár-, ill. alkarfájdalmak.


Extasy


Formája: tabletta, amely legtöbbször kedves figurákat ábrázol.

Hatása: hasonló a speed hatásához, de lényegesen erősebb érzelmi típusú hatása van. Kikapcsolja a szervezet védekező mechanizmusait (éhség-, szomjúság-, fáradtságérzet, emeli a testhőmérsékletet, többszörös szív-, vese-, és májterhelést idéz elő. A meglévő alaphangulat fokozódása (függetlenül attól, hogy az milyen irányú). Hosszútávú használata máj-, vese- és agykárosodást okoz.

Túladagolás és elvonási tünetek: ugyanaz, mint a speednél. A halálos dózis az anyagtól függően akár 1-2 tabletta is lehet. Az illegális előállítás miatt a tablettáknak gyakran ismeretlen szennyezőanyag-tartalmuk van, ez tovább növeli a mérgezés veszélyét.


LSD


Formája: Európában bélyegként, az USA-ban folyadék, tabletta vagy kapszula formájában is előfordul. (Az LSD bélyeg lényegesen kisebb, mint a postai bélyeg.)

Hatása: Hallucinogén, 30-45 percen belül fejti ki hatását, amely 8-12 órán keresztül tart. A tárgyak elfolyóvá válnak, a térérzékelés megváltozik, az érzelmeket pozitív és negatív irányba egyaránt fokozza. Kényszerképzeteket, helyzetmegítélési zavarokat, félelmeket, pánikbetegséget, tudathasadásos tünetegyüttest, öngyilkosságvágyat, mély depressziót idézhet elő. Súlyos személyiségzavarokat okozhat, lappangó elmebetegséget hozhat a felszínre. Előfordulhat, hogy a használó soha nam jön ki az LSD-"álomból".

Túladagolás: hányinger, pulzus váltakozása, pszichotikus tünetek, dühkitörések, pánikszerű félelmek.

Elvonási tünetek: erős pszichikai függőséget okoz, előfordulhat depresszió, végtagfájdalmak az amphetamin jelenléte miatt.


Ópium


Mákgubóból nyerik különféle eljárásokkal.

Hatása: Kis mértékben afrodiziákum (potencianövelő), nagy mennyiségű, hosszútávú használata impotenciát okozhat. Hatása a hozzáadott szerektől függően széles skálán mozog. Nagymértékben tartalmaz mellékalkaloidot, ezért fogyasztása kifejezetten veszélyes.


Morfium


Az ópiumból vonják ki.

Hatása: Euforikus, súlytalan lebegéshez hasonló állapot. A tudatos világtól való teljes elrugaszkodás, tökéletes álomvilág.

Túladagolás: mély, álomszerű eszméletvesztés után légzésbénulás.

Elvonási tünetek: Erős lelki és fizikai függőséget okoz fájdalomcsillapító hatása miatt. Ha a beteg nem jut megfelelő mennyiségű droghoz, erős fizikai fájdalmat érez, és ebbe bele is halhat. Tipikus elvonási tünet továbbá a remegés, hasmenés, pánikszerű idegesség. A leszokás orvosi segítség nélkül szinte lehetetlen.


Heroin


Formája: fehér vagy barnás por, oldat.

Hatása: Személytelen boldogság, eufória. Gyomor- és májkárosodást okoz, idővel a szervezet teljes pusztulását idézi elő.

Túladagolása: ugyanaz, mint a morfium.

Elvonása: A morfium elvonási tünetei kb. hatszoros intenzitással.


Kokaszármazékok



Kokain


Formája: fehér por.

Hatása: Fokozza a testi és szellemi teljesítőképességet, euforikus állapotot idézhet elő. Megszünteti a fáradtság-, szomjúság- és éhségérzetet. Enyhén hallucunogén. Kiürülésekor depressziót, levertséget, agressziót, negatív képzeteket okoz.

Túladagolása: eszméletlen állapot, drasztikus vérnyomásesés, akut szívhalál.

Elvonási tünetek: Erős pszichikai függőséget okoz, de előfordulhatnak testi hiányjelenségek is.


Crack


Formája: Sárgásbarna, szilárd, törékeny anyag. Kristályok formályában kerül forgalomba.

Hatása: A legalattomosabb, leggyilkosabb kábítószer. Többnyire szennyezett, és használata rövid időn belül halálhoz vezet. Drasztikusan emeli a vérnyomást. Rövid ideig tartó euforikus hatását mély depresszió követi. Rendszeres használata pszichózist, agresszivitást, antiszocializálódást, üldözési mániát, gyors lezüllést okoz. Rendkívül erős függőséget okoz.

Túladagolása: Drasztikus vérnyomás- és pulzusnövekedés, szívroham vagy agyvérzés.

Elvonása: Elviselhetetlenül erős pszichikai elvonási tünetek: hallucinációk, víziók, pánikreakciók. A crackfüggők mindenre képesek adagjuk megszerzéséért! Testi hiányjelenség: tipikus szürke, petyhüdt, megereszkedett bőr. A leszokás szinte lehetetlen (még a heroinról való leszokásnál is nehezebb).


Azonban napjaink társadalmát veszélyeztetik a kábítószertől származó gondok.

Tegyük fel , hogy egy átlagos tinédzser a kedvenc szórakozóhelyén valamilyen úton-módon kábítószerhez , mondjuk egy füves cigihez jut és ki is próbálja . (ÁRA 800 - 2000 Ft SZÁLLANKÉNT!)

A marihuána relativ olcsó drog , de nem biztosít hosszabb élvezetet a fogyasztónak , így az"átáll" valamilyen keménydrogra , mondjuk heroinra. A heroin jelenlegi ára 5000 - 8000 Ft. GRAMMONKÉNT!!! Az illetőnek egyre több kell belőle , csakhogy mivel fiatal, nem dolgozik még , vagy ha dolgozik , akkor sem keres eleget az adagok fedezéséhez. Konklúzió: vagy elkezd lopni , vagy beáll dílernek. Ha lopni kezd , először csak a szüleitől , hozzátartozóitól vesz el pénzt , de egy idő után ez sem elég , másoktól is elkezd lopni. Ha az utóbbit választja, akkor ugyan hozzájut könnyen a droghoz , viszont a kábítószerrel tönkreteszi a szervezetét , ráadásul másokat is függővé tesz ekközben.

Ezeken a problémákon kívül vannak még élettani problémák is.

A kábítószerekben is található szennyezőanyag , mint minden anyagban általában . Ha ezek túl nagy mértékben vannak jelen a szerben , az könnyen mérgezéshez vezethet! És akkor nem is beszéltünka tűvel is beadható szerekről , mint pl. a heroin. Ha a tű koszos akkor vérmérgezést , ha pedig valaki más által használt , különböző betegségeket , pl. AIDS-et is (el)kaphatunk.


Szerintem a barátod vagy bárki más aki le akarja tenni az anyagot mindenféle képpen kérjen segítséget.

2010. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

08:15


nagyon jó, hogy kimásoltad a wikipédiáról, vagy nemtóm honnan, csakhogy ezeknek az információknak legalább a fele hamis

2010. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

19:25

valahogy úgy... :)

2010. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Megszeretném kérdezni töletek, hogy miért nem igaz a fele sem. Mi a nem igaz?

Hogy depreszióhoz vezet az elvonás, vagy mi a nem igaz a felében sem?


A kábitószerekről való leszokás kemény lelki-, és fizikai

fájdalommal jár.Minden tiszeletem azé, aki erről le akar szokni és megis tudja csinálni. Láttál te már heroin függőt? Milyen gyötrelmes kinokon megy keresztül? Én sajnos láttam. Nem éltem át, de ott voltam. Segítettem pár embernek és a lelki ápolástól kezdve a rohamain át katasztrófa amit átélnek. Az orvostól a hátamon vittem haza, mert nyeklett, csuklott és a fájdalmairól nem is beszélve. Sajnálom ha a válaszomat nem tartod kielégytőnek

nem is a drogok leírását kell figyelni, hanem az elvonási tüneteket. De én kiváncsi lennék a te véleményedre is.

Kérlek írd le, hogy szerinted mi az elvonási tünetek jellemzői. Elöre is köszi.

2010. szept. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!