Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok éve tartó alvásproblémát...

Sok éve tartó alvásproblémát hogy lehetne megoldani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szinte soha nem tudom végigaludni az éjszakát, hiába fekszem le 22 órakor, vagy 21 órakor, többnyire fél kettőkor felébredek, vagy két órakor. Ha 22 óra után fekszem le, akkor szinte soha nem tudok elaludni és hajnali 4 óráig csak szenvedek az álmatlanságtól.

Vannak időszakok amikor végig tudom aludni az éjszakákat (nem köthetőek semmihez ezek az időszaki változások).

Próbáltam már mindent, azonos időpontban lefeküdni, azonos időpontban felkelni...

Ha végig sikerül aludni az éjszakákat (nem tudok róla hogy felébredtem volna, legalábbis nem vettem észre) akor is másnap fáradtan ébredek, szinte függetlenül attól, mennyit aludtam...

Minden nap kínszenvedés elkezdeni a napot, hulla fáradtan...

Néztem alvással kapcsolatos filmeket, könyvet is vettem, hiába...

Alváscentrumokban úgy tudom telepakolnak elektródákkal, meg tartanék ilyentől...


Ötlet?

Bio-melatonin tabletta egy kicsit segített (ha felébredtem, az esetek többségében visszaaludtam, de másnapi fáradtság ugyanúgy maradt).

Valeriana-t is próbáltam, de nem segített.

Kávét nem iszom, nem dohányzom, szóval a "biztos tolod a koffeint magadba" típusú válaszok ne jöjjenek.



2013. jún. 1. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen jegyben születtél? Ezt azért kérdezem, mert nemrég olvastam, hogy a Szűz jegyben születettek közül sok a rosszalvó. Magam ia Szűz jegyű vagyok és világéletemben rosszalvó voltam. Mivel tartózkodom a gyógyszerektől, a Sedacur Forte-nál kötöttem ki. Este beveszek két szemet alvás előtt fél órával, de már az ágyban. Így is előfordul, hogy megébredek, de reggelre teljesen pihent vagyok. Ez a legfőbb erénye. Nem gyógyszer, hanem gyógynövény kivonat. Függővé sem tesz. Sok-sok kisérlet után én elégedett vagyok vele. Jó szívvel ajánlom. Nem vényköteles!
2013. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem hiszek az asztrológiában ilyen szinten. Kos jegyben születtem.

Sedacur forte-t is próbáltam, csak a kérdés elküldése után jutott eszembe, így már nem tudtam beleírni.

2013. jún. 1. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy szemmel nem érsz semmit; kettőt vegyél be. Azért azt tudod kell, hogy lefekvés előtt egy krimivel az ember ne izgassa fel magát, ne igyon kávét, stb. Lélekben is készülj az alvásra. Legjobb, ha 21.30-22.00 között ágyba bújsz, beveszed a két db. Sedacur Fortet és olvasgatni kezdesz egy jó könyvet. És hát igen! Ne elalvás előtt összegezd a napodat, főleg pedig ne a másnapon agyalj. El fogsz aludni, meglátod.
2013. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sunnyside válasza:

Nekem is volt hogy nagyon nehezen tudtam elaludni, nem tudtam este kikapcsolni és többször felkeltem, reggel pedig sokkal nyúzottabb voltam mint lefekvés előtt..

relaxáció az mindenképpen segíthet szerintem, hoyg tisztább fejjel feküdj le, alkoholt, koffeint azt mindenképp kerüld már lefekvés előtt több órával, és a mozgást is. a sportolás tök jó, mert lefáraszt, de napközben, lefekvés előtt már inkább felpörget és nehezebben alszol el. Ha már gyógyszerről beszélünk akkor mindenképp gyógynövény alapúakat próbáld, a ReDormin elég magas hatóanyag tartalmú, macskagyökér és komlótoboz van benne, és vény nélküli. Én attól jobban aludtam, és volt oylan hogy 1 is elég volt belőle, de elvileg 2-t kell bevenni lefekvés előtt.

2014. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!