Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borotválás utáni viszketés a...

Borotválás utáni viszketés a lábon?

Figyelt kérdés
Minden borotválás után egy nappal borzasztóan viszketni kezdenek a lábaim és mindig megfogadom, hogy nem vakarom meg, soha sem bírom ki és mindig piros, illetve pöttyös lesz. Zuhanyzás közben szoktam borotválni, hogy puha legyen a bőröm és testápolót használok utána. Mit tehetnék még a viszketés ellen?
2013. jún. 1. 22:10
 1/4 anonim válasza:
Borotválás után ne testápolóval kend, hanem inkább valami nyugtató krémmel. Én neogranormont szoktam rákenni, de patikában viszonylag normál áron kapni direkt erre való krémet. :) és amikor éppen nem borotválod, testápolózd, ill akkor is, amikor igen,csak ne közvetlen utána.
2013. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne közvetlenül utána? Hm. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom!
2013. jún. 1. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg kipróbálhatsz valami női borotvahabot és akkor tényleg nem bántod a bőrödet.

illetve az is nagyon fontos, hogy a borotva penge jó minőségű legyen. Pl. aki a csap széléhez ütögeti, annak a pengéjén mikro sérülések lehetnek, ami nagyon össze tudja karcolni a bőrt. (Nem látod, de viszket.)

és (ezt biztos tudod) nem is szabad más borotváját használni, mert könnyen gombát is el lehet kapni.

és még valami: közvetlenül borotválkozás után ne menj strandra (medencébe), mert rámehet baci a lábadra, bekerülhet a véráramba (pl. futószemölcs). Mindig érdemes várni 24 órát. Napozás előtt is.

2013. jún. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válasz volt! :)
2013. jún. 5. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!