Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ciánt tartalmaz a...

Mennyi ciánt tartalmaz a sózott, (barna) héjas mandula?

Figyelt kérdés
"Mogyi" termék (biztos sokan ismeritek, ez nem reklám, csak azért írtam, hogy tudjátok,melyikről van szó!), és én az előbb megettem másfél zacskóval így terhesen.:S Most olvastam viszont, hogy a héjában cián van és könnyen mérgezést okoz. De ezt héjában sózva árulják/csomagolják. Mekkora mennyiségtől mérgező? Tényleg árulnák, ha mérgezést okoz? Árthattam most a babának ezzel? :(
2009. okt. 6. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Megkéne enned belőle vagy 5-10 kilót ,hogy bármi bajod legyen:-)Aggodalomra semmi ok!
2009. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most néztem a csomagolást, nincs ráírva, hogy édes v. keserűmandula-e. (sajnos nem tudom, mi a különbség) de a fogyasztható max. mennyiség sincs rajta! :( itt a neten rákerestem, 20-40 szemről írnak. Hát ettől jóval többet ettem :(
2009. okt. 6. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a 10 kilóval keveset mondtál! :D Ilyen elenyésző mennyiségben egyáltalán nem fog semmi problémát okozni. Sok olyan dolog van, ami nagy mennyiségben káros vagy mérgező, de amennyit normál esetben elfogyasztasz belőle, attól az égvilágon semmi bajod nem lesz. A cián is csak megfelelő mennyiségben mérgező.
2009. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!