Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A beadott inzulin egy adott...

A beadott inzulin egy adott sebességgel szívódik fel, vagy attól függ, hogy mennyi pl: cukrot eszek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igazándiból az inzulinnak nem kell felszívódnia. Csak hozzákapcsolódika sejtfalreceptorokhoz. Szóval ha intravénásan kapja valaki az majdnem azonnal hat. A cukor mennyisége egészséges emberben befolyásolja az inzulinszintet, ha iv kapja, a szervezet korrigál (egy szintig)
2013. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

NEM!

Most kaptam inzulint. Elvileg a gyors 30 perc után hat és kb. 8 óra után lesz vége.

De mi van ha én mondjuk megeszek egy kiló cukrot? Akkor is 8 órán át tart?

2013. jún. 1. 23:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Adott sebességgel szívódik fel, nem "érzékeli", hogy mennyi

a cukor szinted.

2013. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha nem lennék cukros, akkor folyamatosan ennem kéne, a 8 órán keresztül?
2013. jún. 1. 23:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Beállítottak bizonyos mennyiségű szénhidrátra gondolom.

Ehhez mérten kapod az inzulint, ami nem tud "elbánni" 1 kiló cukorral. A felszívódási sebessége ugyanolyan lesz, ha egy kiló cukrot eszel meg vagy ha 50 gramm szénhidrátot eszel meg.

2013. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszerben kaptál az megint más dolog. Én azt hittem, teoretikus a kérdés, és vegytiszta inzulinról van szó, mert az bizony azonnal hat, nem vár 8 órát. Ha gyógyszer az meg én honnan tudhasssam? első voltam.
2013. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


"a beadás után körülbelül fél órával kezdi csökkenteni az Ön vércukorszintjét, és hatása körülbelül 8 órán át megmarad. "

2013. jún. 2. 00:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Beadod, az szépen lassan azonnal elkezd felszívódni, de nem egyszerre szívódik fel a beadott mennyiség/ bár rövid idő alatt/. Mérhető vércukor csökkenést nem azonnal okoz. A vérből mért vércukor ugye akkor csökken, ha az inzulin a vérből beviszi a vércukrot a test sejtjeibe.

Kell hozzá egy kis idő.

/ 3-as, 5-ös vagyok/

2013. jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezen már túl vagyunk. Meg szerintem ezt kb. mindenki tudja is.


Ha nem vagyok cukorbeteg és beadom magamnak ezt az inzulint (csak tegyük fel) akkor elvileg folyamatosan (8 órán át) ennem kell valamit?

2013. jún. 2. 00:18
 10/11 anonim ***** válasza:

...


Nem kell. Csak 8 órán át növelni fogja az inzulinszinted. Attól függ mekkora mennyiség, ha nem eszel lehet hipoglikémiás kómába zuhansz. Lehet hogy nem. Elvben a hormon hatását ellensúlyozhatod ha cukrot juttatsz a szervezetedbe, hiszen akkor egyrészt csökken a vércukorszinted, másrészt ezt ellensúlyozza a felszívódó cukor.


DE MEKKORA HÜLYESÉG EZ?

Még a 2-es típusú cukorbetegeknek sem adnék inzulint, illetve a lehető legminimálisabb mennyiséget minimális ch fogyasztás mellett, hogy a saját hormonrendszerük jöjjön helyre.

1TD-nél szintén ilyen irányba kellene indulni.. csak nem lehet igazi gyógyulásra számítani. De gyógyszermentes-közeli állapotra igen, lehet ujjongani.


Egyébként a kérdés trükkös, mert tényleg nem lehet tudni hogy intravénás hormon, vagy elnyújtott felszívódású tablettáról van szó. Beadott inkább injekcióra utal, szerintem..

2013. jún. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!