Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek el orvoshoz? Vagy...

MsMaxmotives kérdése:

Menjek el orvoshoz? Vagy valami nyugtató modnatok? Jól esnének.

Figyelt kérdés

Egy érdekes dolgot tapasztaltam.. Régebben magas volt a vérnyomásom és piros volt a kezem ("szines"). Ahogy szedem a vérnyomás csökkentőt, színtelenebb lett a kezem (ezt vettem észre magam legalábbis) És nem tudom, hogy valami gond van itt vagy csak a vérnyomás csökkentő próbál kevesebb vért eljuttatni. A kezemhez.. Ötlet?

Ezt leginkább a balnál tapasztalom, de nem tudom mi lehet ez.

És ismerősöm azt mondta elvileg, ez az, hogy minél kevesebb vért próbál eljuttatni a szervezetembe?

Ötlet?



2013. jún. 2. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szvsz ez normális, de a következő kontrollon beszéld meg az orvosoddal. Gondolom rendszeresen van kontroll, mert pl. fel kell írni a gyógyszert.
2013. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem háziorvos ír fel gyógyszert? És amúgy fél évig várjak? Csak, hogy ne legyen komolyabb probléma szerinted nincs akkor semmi baj.
2013. jún. 2. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs, ez a kisebb vérnyomás logikus hatása. Gondolj bele: a vérnyomáscsökkentő miatt mindenütt csökkent a nyomás nagyságba az ereidben. Az érfalak rugalmasak, a nagy nyomás eddig kissé kitágította őket. A kisebb nyomás kevésbé tágítja ki az ereket, tehát most mindenütt vékonyabbak lettek az ereid egy picit. A kezed (meg úgy általában a bőröd) színét az adja, hogy a hajszálerekben látod a vér pirosságát (ezért van az, hogy ha megnyomod az ujjaddal a bőröd, kifehéredik: elmegy a vér a hajszálerekből). Most vékonyabbak lettek a hajszálerek, így kevébé is látszanak.


Szóval én erre a gondolatmenetre alapoztam. Szerintem a háziorvos is meg tudja mondani, hogy ez tényleg normális hatás-e, elég őt megkérdezned. Fél év az tényleg hosszú idő, akkor talán tényleg érdemes lenne előbb megkérdezned ezt egy orvostól, biztos, ami biztos. Nem tudom, mekkora macera elmenni az orvoshoz, de ha nagy, akkor próbálkozhatsz először telefonon is feltenni a kérdést, hogy ez a jelenség normális-e.

2013. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!