Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fertőző kullancscsípés?

Fertőző kullancscsípés?

Figyelt kérdés
A páromban másfél hónapja kullancsot találtunk, nem volt benne sokat, csak pár órát. Nem lett piros udvara, de elment kivizsgálásra, gyógyszert is kapott, nemrég vizeletmintát is bekértek. Semmi tünetet nem tapasztaltunk, de ma kaptuk a hírt, hogy pozitív lett a tesztje...., de többet nem mondtak, csütörtökön kell az orvoshoz mennie. Ez csak Lyme kór lehet, vagy mást is terjeszt a kullancs?

2013. jún. 4. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A kullancs két fajta betegséget idézhet elő. Egyik a Lyme-kór, a másik a vírusos agyvelő /nem agyhártya/ gyulladás.
2013. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az eredmény szerint, Lyme kóros lett a párom, de meglepte az orvosokat, hogy semmi tünet sem mutatkozott. Hamarosan a fertőző osztályra kell bemennie, de még nem tudunk sokat.
2013. jún. 6. 13:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamit elronthattak. Mire és milyen gyógyszert kapott az első vizsgálat után, ha semmilyen tünete nem volt? Nekem szerencsém volt, mert megjelent a nagy céklaszínű folt a mellem mellett és azonnal elkezdték szedetni velem a Doxiciklint /erős antibiotikum/. Én meggyógyultam.
2013. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban Lyme-kóros lett, nehéz időszak előtt áll.
2013. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Annyit tudunk, hogy ennél is van valami határérték, ez pedig a 11, és neki az érték egy kicsit felette volt, 11,4.

Sajnos nem tudom már milyen gyógyszert szedett, de majd megkérdem. Biztos, hogy el kell kezdenie egy antibiotikum kúrát.

Egy nagyon magas, fizikailag nagyon erős 28 éves férfi a párom, az orvos szerint, azért sem mutatkoztak a tünetek, mert a szervezete próbálta legyőzni a kórt.

2013. jún. 8. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?

Kapott gyógyszert?

2016. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!