Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol/hogyan lehet kivizsgáltatn...

Hol/hogyan lehet kivizsgáltatni a pattanásosság okát?

Figyelt kérdés

Kb. 8 éves korom óta pattanásos az arcon, most 16 vagyok.(Tudom ez még a serdülőkor)De az enyém nem normális szinten. Most csinálom a 2. gyógyszeres kúrámat,de mostanában viszkető, piros dudorok jönnek ki és látom, hogy a bőröm belül tele van pattanásokkal, amik ha abba hagyom a kezelés kijönnének. A menstruációmmal is gondok vannak, ezért gondoltam, hogy ez már nem normális is ki kellene vizsgáltatni. Merre felé indulhatnék?


Köszönöm


2013. jún. 5. 13:15
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem a menstruáció nem ezzel jár, de nem tudom..

Ne félj, ha attól tartasz hogy nem lesz barátod, ha pedig csupán a pattanások miatt aggódsz akkor bízom benne hogy sikerül legyőzni őket! :)

2013. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Házi orvosnak mindenképpen szóljál, vagy pedig, ha a körzetben nem kérnek beutalót oda, akkor bőrgyógyászatra menj vele. Akármelyikhez is mész, ha rossz helyen lennél, akkor tovább fognak irányítani a megfelelő helyre.

Egyébként szerintem szüleidnek is mond el.

2013. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első,azért vicces, hogy a fiú akar a menstruációról beszélni, amikor először elolvastam a hozzászólásodat, az első benyomásom ez volt: Neked meg mi bajod? Ki beszélt itt kapcsolatról. Szerinted ha tudom, hogy valami problémám van, az nem is érdekel csak azért van mert félek, hogy nem lesz barátom?

Kedves második, akár milyen hihetetlen az anyukám tud róla.

Ha azt írtam, hogy gyógyszeres kezelés alatt állok, akkor nem voltam bőrgyógyásznál.

Valami használható ötlet?

2013. jún. 5. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azért illik a kéredés feltevésekor (legalább az egészséggel kapcsolatosaknál) közölni a korod és a nemed. Ahol nincs így, olyan kérdésekre sosem válaszolok.
2013. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, ott van, hogy 16 éves vagyok és ha menstruálok nyilván lány vagyok.
2013. jún. 5. 16:30
 6/11 anonim válasza:

Tudod azért mert fiú vagyok,, tudok egy-egy s mást,,, én nem vagyok meleg, de mégis erről sokmindent tudok..

Én ebből 5-ös voltam,, hihetetlen, de vagyok is,, mert most 8.-os vagyok, most ballagok...

2013. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azta mindenit, micsoda élettapasztalat lehet mögötted....

Tudod attól, hogy az általános iskolában 5-ös voltál, nagyon sok mindenről fogalmad sincs, az hogy elmesélik, te bemagolod, mégis mi "egy s mást" tudhatsz??? Te nem élsz benne, soha nem is fogsz, ne hidd azt, hogy megérthetsz és hogy még ki is oktathatsz a 8.-os bizonyítványodat lóbálva előttem. Képzeld én is 5-ös voltam, de nem hiszem, hogy bármelyikőnk is elég okos lenne a kérdésem szempontjából.

2013. jún. 6. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:

úúúúúúúristen :D most tényleg sajnállak kedves kérdező.... :DDDD de jót is nevettem :D bocsi


a lényeg:

ismerős a probléma, velem sem tudott mit kezdeni se kozmetikus, se bőrgyógyász, se természetgyógyász.

(én 10 éves koromtól vagyok pattanásos)

jövőhéten megyek endokrinológushoz. hátha tudnak segíteni... ajánlom neked is. de ha a pattanásokon nem tudnak segíteni, akkor is legalább kivizsgálnak, az sosem árt.

2013. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azt kérdezted, h merre indulj el, tök mindegy, h merre indulsz el, a házi orvosod fog elsősorban beutalni, mivel a legtöbb hely beutaló köteles, innét kezdve neked itt bárki, bármit hiába fog javasolni önként nem igazán tudsz megmozdulni. A bőrgyógyászatot is, azért írtam, mert még ott nem beutaló köteles, h vmerre léphess az ügyedben, ez a válaszom nem függött össze azzal, hogy már voltál-e kezelés alatt, vagy se.

Az pedig már bocsi, de nem igazán derült ki a leírásodból, h tud róla anyukád, még a gyógyszeres kezelések ellenére se!

Még azt tudod, vagy tudjátok tenni, hogyha rossznak ítéltétek meg a házi orvosodat, vagy nem haladtok vele semerre, akkor letudjátok cserélni másikra, bár ez ersze függ attól is, h hol laksz, mert ha olyan községbe, ahol max. csak egy körzetis van úgy persze nehézkes a csere.

Továbbá a viszkető, piros dudorok nagy valószínűséggel a gyógyszeres kezelés hatására jöhettek elő, ezért is érdemes szólnod annak az orvosnak, aki felírta a kezelést.

2013. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

Arra gondoltam, hogy először a nőgyógyászt kéne megcélozni, utána esetleg egy endokrinológust.

Szerinted?

2013. jún. 10. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!