Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyáron át szeretnék szokni...

A nyáron át szeretnék szokni jobb kézre, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

jelenleg balkezes vagyok.

Lehetséges lenne-e az hogy kétkezes legyek?

Lesz-e tőle valami bajom?

Sikerült már valakinek?



2013. jún. 14. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
nincs azzal baj, ha vki balkezes. De gyakorolj, nem árt majd. Ügyesedik a jobbkezed.
2013. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Igen, át lehet szokni, régen nagyon sok gyereket átszoktattak és azt is bebizonyították, hogy ez komoly problémákat okoz az agyműködésben, diszlexia, diszgráfia, számolási zavarok, egyensúlyzavar és magatartászavar alakulhat ki tőle.


Maradj inkább balkezes.

2013. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobbkezes vagyok születésem óta,viszont egyszer gondoltam egyet pár éve,és át álltam bal kézre,sokat gyakoroltam! végül is tudok bal kézzel is írni,igaz nem olyan szépen mint jobbal,de olvasható!
2013. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
46%
egy igazi kihívás az elmédnek! semmi bajod nem lesz tőle, felfrissíti az agyad, már a próbálkozás is! nyomjad kitartóan:)
2013. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát engem nem nagyon szoktattak át :)

de nincs ezzel semmi problémám, csak egyszerűen

érdekes lehet :D


sokmindent olvastam és nem tudom eldönteni:

egyrészt az hogy javítja az elmémet , másrészt hogy káros.


Nem tudom minek higyjek ...

2013. jún. 14. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Felnőttként nagyon nehéz átszokni, és még több problémát okoz, mint gyerekként. Apámnak eltört a keze, akkor próbálkozott a másik kezével írni, de hat hét után feladta.


Próbálkozhatsz, de én a helyedben nem tenném. Különösebb bajod nem lesz belőle, mert az agyad úgyis "levág", ha elfáradt.

2013. jún. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os voltam: igaza van annak, aki azt mondja, hogy az átszoktatástól egy csomó probléma lesz, de ez csak gyerekkorban van így. Felnőttként csak akkor sikerül teljesen átszokni, ha pl. elveszíti az adott ember a domináns kezét.


Én született balkezes vagyok, átneveltek (anyám brutálisan elvert a bal kéz használatért), egy csomó balkezes van a családomban. Átneveltnek és nem kétkezesnek számítok. Egy csomó dolgot meg kellett tanulnom jobb kézzel (pl. írni is).


Tényleg van hátránya: dadogás, betűcsere, irány-problémák. Nem tudok tájékozódni csakis térképpel. Ha valaki azt mondja, hogy két utcát jobbra és uténa balra és jobbra stb... már a második szónál elvesztem a fonalat. (Egyébként nő vagyok.)

2013. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!