Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobb vagy bal kéz? Ez így...

Jobb vagy bal kéz? Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten, hogy annak aki bal kezes jobb a logikája, viszont a jobb kezesek kreatívabbak.

Én jobb kezes vagyok, elhatároztam, hogy elkezdek bal kézzel írni, inkább ezt fogom használni, mint a jobbat, hátha egy kicsit jobb lesz a logikám!

Szerintetek lehetséges, vagy hülyeség amit csinálok?

(ezt is bal kézzel írtam, elég lassan ment)

Köszi


2011. jún. 13. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hülyeséget csinálsz. Nem szabad átszoktatni senkit (főle gnem magadat) a bal vagy a jobb kézre. Azt kell használni, amit már megszoktál. Amúgy meg az hogy a bal kezeseknek jobb a logikája nem feltétlenül igaz :)
2011. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

fordítva van.mivel a bal kéz a jobb agyféltekhez van kötve ami a kreativitásért meg a hasonló dolgokért felel.És a jobb kéz a balhoz ami meg a logika..De ez nem törvényszerű.

Sok jobbkezes buta és balkezes nem túl nagy művész.

2011. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért nem szabad átszoktatni magam?

Hallottam már olyanról, hogy valakinek megsérült a jobb keze hosszú távon, így a bal kezét kellett használnia és a végén bal kezes lett.

2011. jún. 13. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:
A 2. írta jól, pont fordítva!!! Egyébként nem lenne jobb a logikád és átszoktatni tényleg nem igazán érdemes/szabad. Mert attól hogy megtanulsz írni bal kézzel, még te jobb kezes(bal agyféltekéd dominánsabb) maradsz,csak rákényszeríted a bal kezedre, viszont rondán és lassan fogsz írni!
2011. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bal kezesnek a kreatívitása jobb. Bal kezes vagyok, de kb. mindent jobb kézzel tanultam meg csinálni. Egyedül a kés-villa használat balkezes nálam, (simán villa jobkéz). Megy még a tükörírás is, simán. :) De a lényeg, hogy én jobb kézzel is tudok írni, kicsit lassabban, kicsit csúnyábban, de megy. Egy ideig át akartam szokni, azóta leálltam, mert mindig elfárad a kezem. Most meg megragadta annál, hogy 2kezes vagyok. (vagy 2balkezes :)) Az agyadat kell átszoktatnod, nem a kezedet, ha kreatívabb akarsz lenni, és egyébként nem csak attól függ ez, hogy melyik kezedet használod. Főként agyban dől el minden.
2011. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz jobb a logikád, hogy bal vagy jobb kézzel írsz (egyébként jól írta a második, fordítva van, a bal kezesekre szokták a kreativitást mondani).

Te megfordítottad a dolgok irányát, ami hülyeség. Mert nem azért lesz jobb a logikád, mert x kezedet használod, hanem a logikáért felelős agyféltekéd dominánsabb, és ezért kezdted el kis korodban az adott kezeddel az írást.

2011. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egész más helyzet, ha sérülés miatt. De neked ugyebár nincs ilyen gondod. Nem véletlenül lettél jobbkezes. És hiába is szoknál át, az agyfélteke-dominancia megváltoztatásához ez édeskevés.
2011. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2011. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A kisgyerekeket se szabad átszoktatni mert bajuk lehet belőle.
2011. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha megtanulsz bal kézzel is írni. Sok balkezes tud mindkét kezével írni. Voltak, akik kéztörés után szoktak át bal kézre, és úgy is maradtak. De igazából nem leszel balkezes, legfeljebb rejtett jobbkezes. A teljes átszokást nem ajánlom. A kreativitást azzal fejlesztheted, ha megpróbálsz minél több számodra új dolgot kitalálni és megvalósítani.
2011. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!