Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egészségügyi kiskönyvet hol...

Egészségügyi kiskönyvet hol tudok csináltatni?

Figyelt kérdés

Egy óvodai gyakorlathoz kellene egy tanfolyamhoz, de a háziorvosnál azt mondták telefonon, hogy az üzemorvos csinálja, ők nem.

Viszont itt nincs üzemorvos, és nem is dolgozom ott(egyébként meg gyed-en vagyok).

A tanfolyamot szervezők nem tudnak segíteni ebben.

Ilyenkor hol tudom ezt megcsináltatni?

Esetleg a betegjogi képviselőt fel lehet hívni ezzel a kérdéssel? Ő vajon meg tudja mondani?

Köszi, ha valaki tud valami infót.


2013. jún. 17. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem háziorvos csinálta évekkel ezelőtt, nyári munkához kellett. Nem tudod esetleg megkérdezni az ovi mostani dolgozóit, hogy ők (ha nekik szükséges) hol csináltatták?
2013. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajna úgy hallottam, hogy nem minden háziorvos csinálhat, és a miénk lepattintott :(.

Lehet majd megkérdezem az óvónő ismerősömet, bár attól tartok, hogy nekik van külön üzemorvosuk, de mivel én nem vagyok az ő dolgozójuk, nem hiszem, hogy megcsinálja nekem is :(.

Már a sokadik kört futom, ma egész nap telefonálgattam, de mindenhol máshova küldenek (pl. az ÁNTSZ-hez széklet mintát csináltatni, tüdőszűrőre, oda állítólag nem kell beutaló, és a bőrgyógyászati részét és a kiskönyv kiállítását megcsinálná egy üzemorvos. Persze jó pénzért, plusz a széklet tenyésztés díja, de azt mondta, hogy lehet a tüdőszűrésért is fizetni kell.

Szóval egy vagyont kéne leperkálnom, hogy 40 órát eltölthessek egy oviban :(.

Ami persze teljesen érthető, én sem szeretném, ha a gyerekem ételéhez stb. olyanok nyúlkálnának akiknek nincs eü. könyvük, csak az utcáról beesnek.

2013. jún. 17. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló háziorvosa azért csinálta meg neki, mert üzemorvos is volt egyben. Csak üzemorvos csinálhat.


Megveszed a nyomtatványboltban a kiskönyvet.


A tüdőszűrés olyan 1500 körül lesz.


A kiskönyv kiállítása az üzemorvos részéről 6000 körül lesz. A többi vizsgálatot nem tudom, mert nekem csak elsőfokú kellett, nem olyan, mint neked.


Üzemorvost meg a google-ban keress. Általában háziorvosoknak van üzemorvosi rendelése (ha van üzemorvosi szakvizsgájuk), azt kell becélozni. A városodban vagy a kerületedben kell lennie olyan háziorvosnak, aki üzemorvos is, ennek nézz utána. Vagy egy közeli üzemorvost keress.

2013. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, már találtam egy üzemorvost, ő kiállítja a kiskönyvet, meg a bőrgyógyászati részét tudja intézni, a tüdőszűrőt magamnak kell, a széklet tenyésztést meg az ÁNTSZ-nél kell megcsináltatnom. Kb. ennyire jutottam, bár azt még nem tudom, hogy az ÁNTSZ-nél hol kell.

Jobb lett volna, ha egy helyen megcsinálnak mindent például, vagy adnak beutalót simán a laborba, és akkor nem kéne az ÁNTSZ-hez rohangálni. Na mindegy, majdcsak megoldom valahogy, de nem gondoltam, hogy ilyen bonyolult lesz . És egy halom plusz költség 40 óráért :(.

2013. jún. 17. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!