Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csuklón, vagy a felkaron...

A csuklón, vagy a felkaron mérő vérnyomásmérők a jobbak?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimnek szeretnék venni az elromlott (felkaron mérő) vérnyomásmérőjük helyett egy újat, de nem tudom melyik legyen. Mi a különbség köztük, melyik a jobb?

2013. jún. 17. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A hozzá értő emberek egyöntetű állítása, hogy a felkaron mérő JOBB, pontosabb. Csuklón mérő nem pontos, megközelítő eredményt mutat, ami idős embereknél nem jó, ott fontos, hogy megfelelő eredményt mutasson.
2013. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felkaros jobb. Én tavaly vettem, több gyógyszertárban is megkérdeztem, és azt mondták, hogy jobb a felkaros.

A csuklóra tehetőt, azt hiszem, nagyon pontosan kell felrakni, hogy jó eredményt mutasson. - Valami ilyesmit mondtak, de már annyira nem emlékszem rá pontosan.

2013. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A felkaros a jobb. A csuklóra szerelhető azért nem mér pontosan, mert - főleg idősebb korban az érelmeszesedés miatt - nem képes megadni a pontos értéket.
2013. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 17. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!