Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rajtam van a 24 órás vérnyomás...

Rajtam van a 24 órás vérnyomás mérő és van amikor rögtön leméri de van hogy 5 percen keresztül pumpál, egyszer pedig sípolt is, ezek miértvannak?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A testtartásod miatt. Ilyenkor ülj le, felkart helyezd a törzsed mellé, alkart emeld a szíved magasságába a mellkasodhoz- Ha a 24h-s mérésből pár rossz lesz az nem gond. Ha koncentrálást igénylő munka közben vagy (pl. gépjármű vezetés), akkor ne törődj azzal hogy jó lesz-e a mérés vagy sem.
2013. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

... gondolom már nem aktuális, de ha újra feltennének rád ilyet, vagy másnak is hasonló gondja lesz, tudjon róla :)


Szóval rajtam már kétszer volt ilyen, és nekem egyszer sem mondták hogy méréskor keressek ülőhelyet, meg a kezem rakjam a méréshez megfelelő pozícióba, csak annyit mondtak, hogy ha pl. megyek, akkor álljak meg, mert ennek épp az a lényege, hogy az átlagos napi tevékenységek mellett ellenőrizze a páciens vérnyomását, és ne egy kórházi idegen helyen, így reálisabb értéket kapnak az orvosok. Szóval nem kell rákészülni, meg foglalkozni vele, csak egy pillanatra megállni! Akár lóghat is a kezed, a lényeg hogy ne feszíts rá, és ne mozgasd!

2013. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!