Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A párom egész napos ülő...

A párom egész napos ülő munkát végez, ebből milyen egészségügyi kára származhat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam ,hogy mindenki szenved vmilyen egészségügyi kárt a munkahelyén, még az ülő munkások is (ami nekem kicsit furcsa), párom programozó, egész nap ül az irodában csak hazafelé és a munkába menet gyalogol, ami kb 40 perc.Azon kívül, hogy nem mozog eleget, vékony (jó genetikája van, nem hizik) és annyira nem is mondható stresszesnek a munkahelye. Ebből milyen egészségügyi kára keletkezhet?

2013. jún. 17. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Felfekvéses lesz a hátsója! :D

Na jó nem.

Ha ilyen ultramodern gerinctámaszos széken ücsörög helyes tartással akkor semmi. Ha viszont egy kényelmetlen székben görnyedve ül akkor 20-30 év múlva hátfájdalmai lesznek.

2013. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos, a mozgásszegény életmód előbb utóbb meglátszik a keringésen. Lehetnek hátproblémái is. Jah, és kamionosoknál (na ők sokat ülnek) leírták a terméketlenséget is, mert a sok ülés közben a herék 35 fok fölé mennek, és az bántja a spermiumokat. De ha néha felkel, meg nem nagyon szoros az alsóneműje, akk szerintem ilyen nem lehet. Lényeg h ahol ül az kényelmes legyen. Meg vedd rá h kocogjatok egy kicsit együtt :)
2013. jún. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Antimod ***** válasza:
Igen, az ülőmunka kifejezetten káros hosszú távon. Én is azt végzek egyelőre. Bélbetegségekhez vezethet később, illetve ahogy írták, magas vérnyomáshoz, stb., persze ez nincs kőbe vésve. Egyébként a napi 40 perc séta nagyon jó, jól teszi, sokat segít a helyzeten, ha nem is elég arra, hogy ellensúlyozza. Próbáljon meg minél többször felállni, félóránként menjen ki "WC"-re, miegymás.
2013. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!