Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány napos alkoholfogyasztás...

Hány napos alkoholfogyasztás után válik az ember biztosan alkoholistává?

Figyelt kérdés
Egy ideje minden nap fogyasztok alkoholt.Nem mindig érzem hogy a fejembe száll,van hogy csak 1 üveg sört iszok.Nem érzem magam alkoholistának,de érdekelne hogy tudományosan bizonyítva vajon meddig tartható fenn ez az állapot amíg biztosan nem leszek a rabja.
2009. okt. 11. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem időtől függ. Akkor alkoholista valaki, hogy ha nem jut hozzá a szokásos időben a szokásos mennyiséghez, akkor már rosszul érzi magát.
2009. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem a napok száma a lényeg, hanem a rendszeresség, illetve az, ha nem tudsz meglenni alkohol nélkül, magyarul: fizikai kín, ha nem ihatsz.
2009. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy mondjuk holnaptól nem iszol egy hétig. Ha elvonási tüneteid vannak, nem tudsz meglenni nélküle, kézremegés stb. előfordul, akkor alkoholista vagy.
2009. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az alkohol nagy mennyiségű energiát jelent a szervezetnek, a testi sejtek pedig hozzászoknak ehhez a hirtelen jött, könnyű energiaforrásnak.

Vagyis alkoholista onnan valaki ugye, hogy függő. És nagyon könnyen függővé lehet válni. Amikor valaki pl. azért teszi, hogy egy érzés indukáljon az itallal, akkor már joggal nevezhetjük függőnek.


Azonban ha mondjuk a vacsoránál valaki megiszik egy pohár vörösbort minden este, azt én nem tartom hosszú időn keresztül sem alkoholistának. Azonban ez csak akkor áll fenn, ha nem lesz feszült vagy ideges attól, ha mondjuk ki kell pár nap hagynia.

2009. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem is tudom...

Nem vacsora közben iszok meg egy pohár bort,hanem csak úgy.

Vendéglátásban dolgozom,és van hogy munka után hazahozok egy üveg sört és megiszom a fárasztó nap után.Ha hétvége van,akkor buli alkalmával fogyasztok alkoholt,ha meccs van akkor azért.Ha pedig épp nincs semmi,akkor a párommal vásárlás közben:

-vegyünk egy üveg rövidet?

-vegyünk...

És veszünk.Leülünk eliszogatunk,jókat beszélgetünk,nevetgélünk,stb...

Szóval nem tudom,hogy függő vagyok-e.Azért gondolom,hogy talán kezd kialakulni,mert úgy gondolom,h nem vagyok függő,de nem akarom kipróbálni hogy kibírom e nélküle.Mert nehogy már meccs közbe ne igyak meg egy sört...Vagy nehogy már egy fárasztó nap után ne igyak meg 3-4 borost...

Passz...

2009. okt. 12. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de most elmondom, hogy én mit szűrök le ebből a kérdésből, ill. amiket írtál.


Van egy férfi. Elég gyakran iszik, ugyan ha jól értelmezem nem részegségig, de napi szinten. Úgy tesz, mintha tudni akarná, hogy alkoholista-e, de közben igazából úgy áll hozzá, hogy nem mindegy? Ha az is vagyok, leszarom. Tenni nem fogok ellene. Sőt, nem is érdekel, hogy az vagyok-e. Iszok, mert nekem az a jó. Iszok, mert mért ne? Mert nem bírom nélküle, mert milyen egy focimeccs sör nélkül?

Ez a leszarom dolog arra utal, hogy vagy alkoholista vagy, vagy csak kíváncsi vagy, hogy az emberek mit gondolnak és ez egy kitalált történet.

2009. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát,leszarni éppen nem szarom le,kitaláltnak nem kitalált,férfinak pedig nem vagyok férfi..

Nem hinném hogy függő vagyok és talán csak azért írtam ide,hogy mások is megerősítsenek abban,hogy valóban nem vagyok az...Hogy amit magamon észreveszek az még nem függőség,és hogy valaki hátha tudja mi az a határ amit átlépve már tuti a függőség.

A párom is egyébként így van ahogy én...Mármint a piával.Tegnap megbeszéltük,hogy talán kezdjük túlzásba vinni és most 1üttes erővel kipróbáljuk hogy kibírjuk-e egy hétig.Ma meccs lesz és a szotyi mellé szokásos sör helyett kólát veszünk.

Reélem nem lesznek elvonási tünetek...

2009. okt. 13. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha megbántottalak, egyáltalán nem szántam sértőnek, csak így elsőre nekem ez jött le. :) Azért külön elnézést, hoyg férfinek írtalak, tudod az ősi sztereotípa, hogy férfiak és sör:) Bár nő létemre én is szeretem:)

Egyébként függőség-jó(rossz?) szokás között nagyon keskeny a határ.

Sok szerencsét a próbához:)

Írj, hogy hogy megy!

2009. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha átlép(t)ed a határt, onnan nehezen van visszaút. Az az alkoholizmus.

Én javasolnám, hogy ha ezt a "hobbi-ivást" cseréljétek le valami más szórakozásra, mert amit csináltok, az egyenes út a függőséghez.

2009. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na...

Kezdek megnyugodni.Hétfőn csak egy sört ittam,kedden semmit,szerdán semmit,ma meg csütörtök és ma sem fogok.Nem is hiányzik.Legalábbis "testileg" egyáltalán nem.Lelkileg se,de eszembe jutott a meccsen,hogy csak sört kellett volna venni kóla helyett :)

De csak azért mert a meccs az meccs...

Bár volt már azóta másik is és ahhoz is kólát vettünk meg egy nagy csomó édességet...

Hobby-ivás... van benne vmi.De asszem még a függőséget nem értük el.Hála a jó égnek.Asszem ez a kezdet elég jó ahhoz,h másik hobbit válasszunk:)

Köszi a válaszokat,asszem talán miattatok ültem le a párommal ezt megbeszélni.Ha meg nem ültem volna le vele,asszem most indulnék sörért:)

Köszke:)

2009. okt. 15. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!