Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most mit csináljak?

Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egész nap szédülök, de úgy, hogy egyik faltól a másiknak megyek, vérzik az orrom már harmadjára a mai nap, zsibbadnak a kezeim, lábaim és mellé még fázok is, így gondoltam megmérem a vérnyomásom, aminek az eredménye: 180/70, a pulzusom 52. Már hetek óta fáj a fejem és mentem vele orvoshoz is, semmit nem csinált, hazaküldött azzal, hogy "fejfájással senki se jár orvoshoz". Reggel óta csak egyre rosszabb ez az egész, nem tudom mit kellene csinálnom, orvos ma nincs, szüleim dolgoznak délutános műszakban, egyedül vagyok itthon. Mitől lehet ennyire alacsony a pulzusom? Lehet, hogy csak a melegtől van? Mit csináljak, hogy jobban legyek?


Előre is köszönöm a válaszokat. 18L



2013. jún. 20. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A 180/70 az kifejezetten magas vérnyomás, ettől szédelegsz. Amikor nekem is ennyi volt én is szédültem.

Ezzel pedig vissza kellene menned az orvoshoz.

Az orrvérzés is a magasvérnyomás kísérő tünete.

2013. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és vissza fogok menni, de amikor legutoljára voltam, akkor is 160,170 felé volt a vérnyomásom, és így is hazaküldött, mert biztos izgulok, vagy nem akarok iskolába menni indokkal.
2013. jún. 20. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Hívd ki az ügyeletes orvost, mert a te korodban ez a vérnyomás érték nagyon-nagyon magas és veszélyes. Ha nem tudod az ügyeletes orvos számát, hívd fel a mentőket, mond el nekik, hogy mit érzel és mennyi a vérnyomásod. Ne halogasd!
2013. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Semmikeppen sem varj vele! A magas vernyomas halalos is lehet!!! A te korodban ez tenyleg nagyon magas. A tuneteid mind a magas vernyomastol van. En ha helyedben lennek nem varnek egy percet sem.

18/L

2013. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi történt, hogy vagy?
2013. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma volt orvos, felmentem hozzá és elmondtam, hogy mi volt, mit éreztem stb, elküldött vérvételre és azt mondta, hogy az eredményekkel menjek vissza "de ez ilyen melegben normális"
2013. jún. 21. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Én 59 éves nő vagyok, de a felsorolt tünetek egyike sem jelentkezik nálam a nagy melegben, pedig nincs légkondim.

Lehet, hogy másik orvoshoz kellene menned?

2013. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet, de ez a körzeti/ügyeletes orvos a környéken, nem tudom ilyenkor mit kell csinálni, mármint csak úgy elmegyek egy másik háziorvoshoz, hogy "bocs, az előzőt valahogy nem érdekelte, hogy valami bajom van?"
2013. jún. 21. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan így kell csinálni. Jogod van háziorvost váltani, néhány évvel ezelőtt én is ezt csináltam. A régi orvoshoz nem kellett elmennem, hanem az új orvos kérte át hivatalból a papírjaimat. Tehát egy általam kiválasztott háziorvoshoz elmentem és megkértem, hogy vegyen át XY-tól, mert nem vagyok vele elégedett. A többit az új orvosom intézte.
2013. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm. Akkor hétfőn megyek is keresni egy másik orvost. Egyébként még mindig ugyanígy szédelgek, de a vérnyomásom rendben van, 130/70, a pulzusom viszont még mindig 50. Ment a zöld!
2013. jún. 21. 21:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!