Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szulok mennyit tudtok az...

Szulok mennyit tudtok az autizmusrol?

Figyelt kérdés

jelek, kezelesek, viselkedes , tunetek, korai fejlesztes, ABA.

MINDENRE KIVANCSI VAGYOK.

egy leendo viselkedeskutato


2009. okt. 14. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Én nem vagyok szülő,hanem egy 20 éves lány,de majd egyszer szülő leszek,és azt tudom az autizmusról,h nem tudnak kapcs.ba lépni a külvilággal,nem tudnak szeretni (?),nem nagyon kommunikálnak,bár gondolom több súlyossági foka van ennek.Azt hiszek,sokszor vannak dühkitöréseik,de ez nem biztos.Még tudom róla,h néha az autisták nagyon jók,zsenik valamiben,pl memória,v zenei képességek,ilyesmi.Hát úgy kb ennyit.A kezelésről nem tudok semmit.
2009. okt. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

szia. én az autizmusnak egy ritkább formájában szenvedek. többé-kevésbé minden tünet megvan nálam is, de viszonylag enyhe, és nagyon jól kompenzálom. csak azt tudom mondani, hogy nagyon sok féle autista ember van, ez nem egy kétállapotú dolog, hanem skálán mozog. nagyon sok homályos területe van az egésznek, magyarországon szerintem nincsenek is igazán jó szakemberek, legalábbis én még nem találkoztam velük :)


ami nálam erősebben jelen van: szociális problémák (15 éven keresztül mindig, minden iskolában utáltak, de senki se tudta megmondani, hogy miért). nagyon erős koncentrációzavarom van, elég erős hiperaktivitásom, és egy elég nagy diszharmóniám. nagyon szélsőséges a biológiai órám, hajnali négykor alszom el, és délben kelek. általában nem tudok elaludni korábban, akkor se, ha korán kelek. és nagyon nehezen álmosodom el.

még rengeteg dolog van, nem is tudom felsorolni :) de ha kíváncsi vagy, kérdezz.

2009. okt. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon bonyolult, és szerteágazó! A fiam Asperger szindrómás (ez egy enyhébb változata az autizmusnak). Ezen a honlapon megismerkedhetsz az alapokkal:

[link]

2009. okt. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom. Én bárkivel elbeszélgetek ha ő benne van. Arról meg nem tehetek hogyha utálnak és nem beszélgetnek velem. És énis mindig fel vagyok éjjel. Akkor most énis essek kétségbe hogy autista vagyok?
2009. okt. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
az ocsem autista!18 eves de pelenkazni kell,es nem tud beszelni!de mindent megert es a maga modjan valaszol!mindig nevet,nagyon szeret minket,nem olyan magaba fordulos...a fiamat egyszeruen imadja(o meg kicsi 6 honapos)es gugyognek egymasnak!!!!3 eves koraban derult ki rola,anyukam neveli ot minden pillanata rola szol,apam mar 10 eve nem kivancsi a fiara!!!ha kerdesed van irj
2009. okt. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenkinek a valaszat!!!

Igazabol az alapokat tudom az autizmusrol, erre ott a net, igazi csaladok tapasztalataira lennek kivancsi, nehezsegeikre, problemaikra oktatas, stb.

BOcsanat hogy ideirtam denem tudtam hova es, ami a neten volt azt elolvastam.

akinek van kedves , ereje es segiteni akar egy olyan illeton aki epp azt tanulja per pillanat hogyan segitsen ezen szulok gyerekeinek kerem irjon.

noraczako@gmail.com


NAGYON HALAS SZIVVEL

2009. okt. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!