Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor epilepsziás vagyok,...

Most akkor epilepsziás vagyok, csak nem az a rángatozó tipus? Ha nem, akkor mi lehet ez? (tünetek a leírásban)

Figyelt kérdés
kb. 1hónapja kezdődött. Többször előfordult, hogy pl. beszélgetés közben random pár percig elbambulok, révedezni kezdtem, nem igazán voltam tudatomnál. Miután vége lett, ugyanott folytattam a beszélgetést/tevékenységem, ahol félbehagytam és az egészre nem is emlékszem. Mármint mások közben beszéltek hozzám, kérdezték h jól vagyok-e, de ilyenre nem is emlékszem. Mások szerint is ijesztő, amikor ez történik velem, de mégis mi az oka?
2013. jún. 27. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de pont ma tanultam az epilepsziáról. Két fajtája van: mikor rángógörcsök törnek ez emberre, klasszikus epilepsziánál kb. 10-15 percig tart egy roham, de tarthat egyes esetekben órákig is.

És van a másik fajta: az úgynevezett kis roham,mikor pl. ez ember kiejt valamit a kezéből, vagy ez amit te is leírtál, te nem emlékszel semmire, ami akkor történt, és arra sem hogy pl. elejtettél valamit...

Ki kellene vizsgáltatni,akkor te is megnyugodnál.

De ezt ne vedd tutira, hogy neked ez van, mert nem 100%.


22/l

2013. jún. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálam még ilyen tünet sincs

egyszerűen csak erősen fáj a fejem

még gyerekkoromban volt kettő ájulásom de azóta "csak" erős fejfájás utal az epilepsziámra


menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki maga

2013. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen típusú epilepszia is. Persze ez nem azt jelenti, hogy biztosan az a bajod. De mindenképpen el kellene menned neurológiára vele.
2013. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Absence epilepsia így zajlik.

Egy neurológust keress fel minél előbb.

A kivizsgálás során lesz EEG vizsgálat, amikoris ilyen elektródákat ragasztanak a fejbőrre. Ezek elvezetik a különböző agyterületekről a képződő agyhullámokat. Ez az agy elektromos tevékenysége. Azt keresik vele, hogy az agy területén van -e góc tünet, azaz olyan plusz aktivitás, ami kóros kisüléseket okoz.

Ez fiatalkorban fordul elő.

Azért is menj minél előbb orvoshoz mert egyre sűrűbben jelentkezhet.

Nem tudom hány éves vagy, de keresni kell az okot és neked is jobb, ha megnyugtatnak, hogy jól kezelhető illetve hogy tudod, hogy pontosan mi ez és mi a teendő vele.

2013. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!