Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki lehet hívni a mentőket egy...

Ki lehet hívni a mentőket egy részeg emberhez?

Figyelt kérdés

Anyám olyan szinten be van ma is rúgva, hogy alig tud járni, és beszélni. Ha hazaér apám, megint összeveri, mint a rongyot. Ha kihívom a mentőket, elviszik akkor is, ha nem akar? (nem mintha túl sok ellenállást tudna tanúsítani).

Nem a veréstől féltem, megérdemelné, hogy agyonverjék, csak nyugalmat akarok.


2013. jún. 28. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
szerintem elvinnék a detoxikálóba, ha olyan állapotban van
2013. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kihívhatod őket, ki is mennek, de nem biztos, hogy beviszik. abban viszont biztos lehetsz, hogy nem fognak örülni neked, mert elvégre ők nem arra vannak, hogy elhárítsák a családi perpatvart...
2013. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Detoxikálók már nem léteznek.
2013. jún. 28. 13:38
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem arra vannak. Én azt akarom, hogy vigyék a pszichiátriára, mert ott már kezelték kb. 3x. Mindháromszor úgy került oda, hogy olyan állapotba került, hogy bevitték. Vagyis abból 1x a mentő, mert sikerült betörnie a fejét, mikor részegen összeesett, 2x meg apám vitte be.

De most ő nem akarja sehova vinni, csak üvölt.

2013. jún. 28. 13:40
 5/9 estibálint ***** válasza:
38%
Sürgősen hívd ki a mentőket, mert ha régóta csinálja ezt és az apád et mint nagykorú szemtanú és vagy pszichológus iratják, vagy gyógyszert adnak be neki de nem a száján, hanem beültetik a bőre alá
2013. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, amit írsz. Mit csinálnak?
2013. jún. 28. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne írjunk marhaságot, nem ültetik be a bőre alá akaratán kívül. Egyrészt nincs kényszerkezelés, másrészt a beültetés kizárólag saját döntés alapján volt elvégezhető, szigorú feltételekkel, de úgy tudom, már megszűnt ez a lehetőség is.
2013. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nagyon részeg, nem biztos, hogy kimegy a mentő, hacsak nem ön- vagy közveszélyes, vagy egyébként más ellátásra szorul.
2013. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Attól függ, mi számít önveszélyesnek. Ha olyan állapotban mászkál, hogy bármikor sikerülhet mondjuk lezuhanni a lépcsőről, és nyakát szegni... Mert ilyenkor is képes fel-le mászkálni, hol az emeletre, hol a pincébe.

Volt már rá példa, hogy ha nem állok mögötte, lehömpölyög a lépcsőn.

2013. jún. 28. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!