Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szövettani eredményetek, ha...

Szövettani eredményetek, ha az lett, hogy malignitás nem igazolható, volt további teendő?

Figyelt kérdés

A makroszkópos leírásban miket írtak? Segítsetek!

Nekem follicularis lympoid sejtek is jelen vannak a mintában.

Az mit jelent?


2013. jún. 29. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A teljes leletet írd le, ne csak kiragadott részeket.

2. Azt s áruld el, hogy egyáltalán milyen minta volt. Bár gondolom nyirokcsomó, nem?

2013. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nyirokcsomó biopszia volt.

A háziorvos letudta azzal, hogy reaktív csomó, valami gyulladt, majd elmúlik.

De 10hónapja nem múlik.


Anyunak és Papának non-hodgkinja volt.

Arra gondoltam, hogy ha már most kis mértékben ugyan, de a csomóban jelen vannak foll. limph. sejtek, az nem utal-e arra, hogy van rá esély, hogy nagyon lassan de kezdődik valami.

Megyek majd egy hasi kivizsgálásra mert fáj és a derekam is két oldalt, illetve viszkető vörös foltok jönnek-mennek.

Meg minden nehezemre esik, állandóan fáradt vagyok. Nem lusta, fáradt.

De a háziorvos nem foglalkozik velem egyáltalán, gyakorlatilag én könyörögtem ki, hogy valami még legyen.

Anno Anyunál is későn intézkedett, nem is tudom, mit keresek még nála. Anyu is ment mindenféle apró-cseprőnek tűnő bajjal, mint viszketés, izzadás, és végül úgy bedurrant a csomója, mint nekem. Kivették a csomót, és akkor derült ki a nhl.

Talán ha kivennék a csomót, jobban meg lehetne nézni, nem?

A biopszia óta még három tapintható kis társa lett a csomócskának...

2013. jún. 29. 12:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész vele hematológiára?

Egyébként az, hogy malignitás nem igazolható, azt jelenti, hogy nem látható a mintában rosszindulatú elváltozás.

A foll. lymphoid sejtek meg nem kórosak, a nyirokcsomóban alapból vannak. Az lenne furcsa, ha nem lennének:D

2013. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, nem tudom hogy milyen sejt micsoda és mi kell, hogy benne legyen. Heamatológiára nem küldött az orvos, magamtól meg hogy menjek? Leváltom a dokit, mert tojik rám és a másik orvossal majd megbeszélem.
2013. jún. 29. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mi van azóta veled, hogy vagy? Volt valamilyen kezelésed azóta, hogy kiírtad a kérdést? Kontrollvizsgálaton voltál?

2019. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!