Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki már tört el higanyos...

Aki már tört el higanyos lázmérőt: végül hol sikerült elhelyezni a törmelékeket? A gyógyszertár és a veszélyeshulladék-lerakó csak egymásra mutogat sajnos.

Figyelt kérdés
Zárt tégelybe tettem a törmeléket és alaposan feltakarítottam/szellőztetek 3 napja folyamatosan de nem igaz, hogy sehol nem lehet elhelyezni az ilyan hulladékot.

2013. jún. 30. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Összesepertem, és behajítottam a kukába

Nem kell annyira túl dramatizálni a szellőztetést, nekem már tört el lázmérő a teás kánnában is kimostam kiszedtem belőle, és ugyanúgy használom a kannát

2013. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a kiömlött higanyra fínom kénport szórunk reakcióba lép vele és nem veszélyes anyag keletkezik.A fínom kén ventillált kénpor néven kaphahó mezőgazdasági vagy vegyszerboltokban.Papír porzsákba fel lehet szívatni.

Persze az üveg baj az kivághatja a porszívó csövét.

2013. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!