Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Táppénz alatt kötelezhetnek,...

Táppénz alatt kötelezhetnek, hogy bemenjek dolgozni? Jun 24 és megsérült a kezem, elvágta a kitörő üveg, két ujjamat megvágott, de nem varrták csak leragasztották rögzítő tapasszal (valami spéci sebtapasz). ->>>

Figyelt kérdés

azóta eltelt 1 hét, kötözésre kell járnom, a következő időpont jul 2. án lesz. De a főnököm már Jul.1 én is be akart küldeni A főnököm azt mondja hogy: hiszen csak az egyik kezed sérült a másikkal tudsz dolgozni!(nekem azt mondták hogy víz nem érheti, és én ablak pucolóként dolgozom, illetve takarítás)röviden ennyi.

A válaszokat Előre is Köszönöm ! :)



2013. júl. 1. 12:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és fenyegetett hogy felül vizsgáltatja a sérülést. mert szerinte egy olyan sérülés amit nem varrnak az nem sérülés(legalábbis ezt vettem ki a szavaiból)
2013. júl. 1. 15:03
 2/4 A kérdező kommentje:
+ ba leírom azt is hogy az orvosnál, azt mondták mivel balesetről van szó hogy baleseti jegyzőkönyv kellene, a munkáltatómnak mondtam ezt a válasza: Őneki erre most nincs ideje, meg hogy ő nem is volt ott hogy írjon jegyzőkönyvet, meg miért nem én írtam meg....No comment...
2013. júl. 1. 15:06
 3/4 anonim válasza:

Ameddig az orvos kiírt , addig a főnököd nem kötelezhet hivatalosan munkára.

Azt teheti hogy:


-ha visszamész dolgozni , akkor kirúg

-felülvizsgáltathatja a betegállományodat ( ez kb. 40 e Ft. - ba kerül )


Ha a balesetedet munkabalesetnek tekintik , akkor sokkal magasabb összegű táppénzellátás járna neked , viszont a munkáltatók nem szeretik a munkabaleseteket , mert munkabaleset esetén automatikusan vizsgálatot indít a felügyelőség , jegyzőkönyvet kell felvenni , több táppénzt kell fizetni , kiderülhetnek hiányosságok , büntetést kaphat a cég stb...

2013. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor ezért nem akarta megcsinálni...

Azt hozzá teszem hogy nem is a szerződéses helyen dolgoztatott épp, hanem a maszek munkáját csináltatta velem..

2013. júl. 1. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!