Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek egészséges 1 üveg...

Szerintetek egészséges 1 üveg sör 2-3 naponta?

Figyelt kérdés

Mert mindenre azt mondják, hogy mértékkel minden egészséges és mivel nekem úgy néha kedvem támad (mint más fiatalnak inni egy energia italt, kólát pl. sulibavitelkor...) és én gondoltam az iylen helyzetekre egy üveg sörre a hétköznapoknál...hogy amég más emberke vesz egy energia italt csak úgy, én szerintem meg egészségesebb ez...:)))

f/17


2013. ápr. 23. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy 2-3 naponta egy üveg sör valószínűleg nem fog megártani. De hogy kifejezetten egészséges lenne?
2013. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne tőle semmi bajod. Ja, és az energiaital sokkal egészségtelenebb, mint a sör.
2013. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen egészséges. 1 pohár sör naponta vagy 1 deci vörösbor kifejezetten jó még orvosok szerint is. Az a nem egészséges, ha ezt az ember túllépi és ráadásul rendszeressé válik a túllépés.
2013. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát úgy néha jó lenne csak úgy semmi részeg vagyok meg basszunk be alapon, leülni, csak hát fiatal vagoky ahhoz, és így nem igen tudom így ennél a normális határt...
2013. ápr. 23. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez így, ilyen mértékben kifejezetten egészséges. A sör nagyon sok vitamint tartalmaz és más szempontból is kedvező hatással van a szervezetre:


"A sör a legegészségesebb alkoholos italok egyike. A sörben lévő alkoholmennyiség hatása, ha a normál kereteken belül maradunk, többnyire elenyésző. A sörnek nagyon sok pozitív hatása van, melyeket tudományos eredmények bizonyítanak. Nélkülözhetetlen vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, amelyek az alkohollal együtt a szervezet enzimaktivitását, az anyagcsere folyamatok jótékony gyorsítását eredményezik. Nátriumban szegény, nem tartalmaz zsírokat és 92%-nál több vízből áll.


- Jelentős antioxidáns tartalmú,

- Vízhajtó és vesekő-képződést megelőző,

- Az ártalmas LDL koleszterin szintjét csökkenti, a jó HDL koleszterint növeli,

- Nyugtató, altató hatású, feszültségoldó.

- Magas vitamintartalmú (B1, B2, B3, B6, B9, H),

- Jelentős mennyiségű ásványi anyagot (Cu, Fe, Zn, Mg) tartalmaz,

- Vírusfertőzések elleni védelem,

- Stimulálja az immunrendszert (xanthohumol-tartalma miatt),

- Magas tápértékű, normál fogyasztása nem hizlal."

2013. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Ez megnyugtat, mert magnézium hiányom van és a rengeteg vitamin is, szóval köszönöm a válaszod, de még annyi, hogy bármilyen márkánál?

2013. ápr. 25. 21:57
 7/7 anonim válasza:
azért ne 100-ftos sört vegyed hanem a közép kategóriát minimum
2013. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!