Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bentmaradt fogdarab vagy...

Bentmaradt fogdarab vagy gyökér? Hónapokkal a foghúzás után ki tudja húzni a doki?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kihúzták az egyik gyökérkezelt és letört fogamat, majd pár nap múlva észrevettem, hogy maradt benne darab. Visszamentem, kiszedte. Csak egy kis szilánk volt. De ahogy teltek a hetek, húzódott visszafelé az ínyem, és egy szép nagy darab még bent van, mintha egy fél gyökér lenne, vagy nem tudom. Ma megyek dokihoz, de fogalmam sincs, hogy az ilyet ki tudja-e venni, vagy csak a szájsebészeten? Van pici pereme is, de nem tudom meg tudja-e fogni így, hogy az íny totál vissza van már húzódva. Nem értem, hogy nem látta anno, hogy nincs a "kezében" az egész fog, vagy hogy hiányos a gyökere.....annyit mondott, hogy nehéz volt kihúzni, mert össze volt csontosodva az álkapoccsal....
2013. febr. 19. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem szájsebészet lesz
2013. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Közben már letudtam a fogdokit....Kivette egy pillanat alatt!! Előtte injekció, de azt meg se éreztem.... :)) Szóval amennyire féltem tőle, és halogattam, hát felesleges volt.....Ráadásul azért mentem, mert erősen hullott a hajam, annyira, hogy 2-3 hónap alatt elment a harmada....majd a negyede, fele.....Közben elindítottam a vizsgálatokat, endokrinológia (itt kezdtem) vérvétel, pajzsmirigy (bár ezt nem tudom mennyire nézték a vérből), nőgyógyász, stb. fogdoki....kiderült 2 gyökérkezelt fogam gócos! Folyamatosan visszatérő arcüreg gyulladás, gennycsorgás, allergia stb. gondjaim voltak....ahogy kihúzták mindkét fogamat, a hajhullás lelassult, de nem állt le teljesen, most is kihullik napi 80-100 szál, ami az én megmaradt hajmennyiségemet tekintve, ahhoz képest sztem sok!! Gondoltam, talán a bentmaradt fogdarab okozza....De a doki szerint nem, ő legalábbis úgy gondolja (na nem volt konkrét a választ illetően), nézte a bölcsességfogaimat is, hogy esetleg a bentmaradt bölcsességfog okozhatja, de hát nekem kijött mind a négy. Akkor passz....mondta a doki....Viszont olvastam, hogy bentmaradt fogdarab okozhat diffúz hajhullást.....Na majd most kiderül heteken belül, hogy ez volt-e a gond, vagy nem....Bár ez lett volna, adja a Jóisten!!! Mert már egy rakás vizsgálaton átestem, és semmi....
2013. febr. 19. 14:49
 3/3 A kérdező kommentje:
bocs, elírtam a sorrendet a hajhullást illetően....szóval először a negyed, aztán harmada, majd a fele....végül még attól is több....alig maradt... :(((
2013. febr. 19. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!