Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » FONTOS! Hogyan intézhetek...

FONTOS! Hogyan intézhetek magamnak minél gyorsabban ergometriát (terheléses EKG)?

Figyelt kérdés
Több, mint két hete lettem rosszul (már nem először), rohamom volt (nem infarktus!), az EKG-mban is volt eltérés, mentő vitt be. A szívultrahang nem mutatott semmit, ami indokolná az esetet, "sürgősségi" címszó alatt hamar csináltak egy holter és egy ABPM vizsgálatot is. A vérnyomásom normális, a holter eredményét még nem tudom. Elvileg a terheléses EKG-t már meg kellett volna csinálni, de július 23-ra(!) kaptam időpontot, mert a drága dolgozók nagy része most ment el nyaralni. Én emiatt nagyon pipa vagyok. Mivel fogalmam sincs, mi volt a szívemmel (azóta is volt egyszer éjszakai rosszullétem), nem merem magam túlterhelni, mozogni sem merek, mert félek, mi van, ha valami baj lesz. És úgy egyáltalán, kezdek lelkibeteg lenni az egész helyzettől, nem merek inni, elmenni nyaralni, mert félek, hogy valami baj lesz. A lényeg: lehet ezt így? 20 éves vagyok, mentő vitt be, ezért elvileg sürgősségi eset vagyok, legalábbis a kardiológus ezt mondta. Ennek ellenére több, mint egy hónapig hagynak eredmény nélkül. Mehetek ebben az esetben olyan kórházba ergometriára, ahová nem tartozom?

2013. júl. 2. 22:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Menjél magánklinikára, ott megcsinálják rövid időn belül.

Egyébként nyilván ha annyira sürgős és indokolt lenne, akkor előrevennének. De jó eséllyel a leleteid nem voltak olyanok, hogy ezt indokolná. Nem vagy pánikbeteg?

2013. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!