Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volna pár dolog a hajjal/hajam...

Volna pár dolog a hajjal/hajammal kapcsolatban, amit nem értek, vagy nem tudok. Tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Előszöris...

Hogyan jó a hajnak a hajmosás után? Ha megszárítom hajszárítóval, vagy ha magától szárad? Hallottam mind a kettőhöz egy-egy rossz dolgot. A hajszárítóshoz azt, hogy kiszárítja a hajhagymákat. A magától száradóshoz meg azt, hogy berohad a víz a hajhagymához. Akkor most mi van?


Hogyan lehet a hajzsírosodását visszafogni? Teháthogy reggel hajat mosok, és másnap reggelre nagyon zsíros, és olyan mintha ritkás lenne a hajam, pedig nem. inkább ptt ahol az idősebbek kopaszodni szoktak, úgymond Mikiegeresedni, ott tűnik az egyik oldalt ritkásnak másnap. Talán mert a másik irányba fésülöm a hajamat? A fodrászom szerint is nagyon sűrű a hajam. Mindig ritkít belőle, mikor megyek hozzá. Estefelé még nem is annyira zsíros, de éjjel valamitől nagyon zsírosodik.

17F Kicsit emósabb hajam van, de nem. Nem festem(vöröses barna hajam kicsit hullámos hajam van), és nem is hajvasalózom, meg semmi, és nem lóg a szemembe sem(részben a szemüveg miatt is, amit utálok, de nem ezért mert nem lóg a szemembe...). A zsírosodáshoz köze lehet ahhoz, hogy egy kicsit túlsúlyos vagyok? Köszi a válaszokat!



2013. júl. 4. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó, ha szabadon hagyod megszáradni, az a lényeg, ha mondjuk este mosol hajat, akkor addig ne feküdj le, míg meg nem szárad, mert akkor valóban befüllednek a hajhagymák. A zsírosodás ilyenkor melegben gyorsabb, másrészt ugye napjában rengetegszer hozzáérünk a hajunkhoz önkéntelenül, így a szennyeződések, olajok rátapadnak a hajszálainkra... sokat nem lehet tenni ellene, mindenkinek más mértékben zsírosodik a haja, de ezek a tényezők mind hozzájárulnak a gyorsaságához.
2013. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Még azt szeretném megkérdezni, hogy hány naponta egészséges haját mosni? Ez is évszak függő?
2013. júl. 4. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Én olyan 4 naponta szoktam, de nekem kicsit könnyebb a helyzet, mert hosszú a hajam és ha már annyira nem néz ki frissnek kibontva, akkor összekötöm, aztán kész. Magadnak kell kitapasztalni, hogy milyen gyakran igényli a hajad. van olyan, aki minden nap megmossa, van olyan, aki csak hetente egyszer.
2013. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Általában 2 naponta szoktam mosni de most nyáron már másnap reggel nagyon zsíros. Igazából azért érdekel ez a haj mosósdi, mert hallottam olyat, hogy ha sűrűn mosok hajat, akkor jobban fogok kopaszodni, és a hajam is jobban fog zsírosodni... Ez mennyire igaz?
2013. júl. 5. 08:28
 5/5 anonim válasza:

Amit utoljára írtál, szerintem az abszolút igaz, biztos, hogy gyorsabban fog zsírosodni.

Nekem hosszú hajam van, és világ életemben hetente mostam hajat. Nekem persze szerencsém van, mert egyáltalán nem zsírosodik vagy korpásodik, bár rengeteg! hajam van.

De ez talán segít: [link]

2013. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!