Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek már...

Van itt olyan akinek már többször volt ptx-e?

Figyelt kérdés

az első után menyi idő telt el?

ugyanazt érezte mint akkor(kés szerű szúrás)?

ugyanazon tünetek?

milyen típúsú ptx-e volt?



2013. júl. 5. 16:55
 1/3 anonim válasza:
Akkor most elmesélem a történetem. Másfél éve volt először ptx-em a bal tüdőcsúcsban, ekkor drént vezettek be, a tüdőm kitapadt. 3 héttel később a jobb tüdőmben köpeny ptx-et diagnosztizáltak nálam, ez az ágynyugalomtól és oxigénes kezeléstől meggyógyult. 2 hétre rá újra köpeny ptx-em volt a jobb oldalon, ekkor csináltak egy ct-t, hogy lássák, van-e emphysemás bullám a tüdőmben, ami ezeket a ptx-eket kiváltja. Mivel mindkét oldalon találtak többet is, így már másnap megműtötték a jobb tüdőmet, pár napra rá pedig a balt. Azt mondták, nagy valószínűséggel többé nem kell tartanom a ptx-től, mert a műtét nagy védelmet biztosít. Egy ideig persze óvtam magam mindenfajta kisebb megerőltetéstől is, de azt mondták, lassan visszatérhetek a normális életmódra és teljes életet élhetek. Eltelt másfél év. És egy hete újra fájdalmat éreztem a hátamban. Annyira nem volt vészes, azt gondoltam, biztos nincs semmi bajom, talán csak a front, de azért elmentem az orvoshoz. A röntgen kimutatta, hogy újra kialakult egy kisebb ptx a jobb tüdőcsúcsban. Teljesen összeomlottam, hogy ez lesz már egész életemben. 1 hetet kórházban voltam, kaptam oxigénes kezelést és pihennem kellett, ezzel most meggyógyultam, tegnap jöttem haza. Amíg bent voltam, csináltak egy újabb ct-t, amin látszódott, hogy van egy kisebb bulla a jobb tüdőmben, de úgy döntöttek, nem műtenek. Meglátjuk mi lesz. Én viszont nagyon félek. 17 éves vagyok, és nem így terveztem a kamaszkoromat.
2013. júl. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
14 éves koromban jelentkezett először nehézlégzéssel,szorító fájdalommal.Akkor még nem tudtam mi ez.Drága doktor bácsim "iskolaundor"-t diagnosztizált.Estére mégrosszabbul lettem,irány ügyelet.Ügyeletről kórházba,ott rtg,vérvétel,kiderül PTX.Én csak néztem,mint borjú az új kapura h az mi az? Nem kellett sokáig a válaszra várnom.Átszállítottak egy másik kórházba,intenzívre.Vizsgálatok,egyetértő hümmögések, a végén azt vettem észre kiütöttek(elaltattak.) Mire felébredtem 1 drain állt ki a mellkasomból.1hétig tartósan szívták,majd eltávolítás után harmadik napra hazamehettem.Nyugi volt minden,de hoppá..aznap este ismét jelentkeztek a fájdalmak.Na egyből kórház, rtg, spontán ptx,szívem a jobb oldalra húzódva,keringési problémák.na remek,gondoltam,itt dobom fel a cipőt.De szerencsére nem,bár ezúttal egy hónapig volt bennem drain,sőt,pár napig 2 is.Ezután még 2x jelentkezett nálam ez a betegség (legutóbbi lassan egy éve), de azóta már próbálok nem emlékezni a kórházban hónapokat töltött időszakra..:)
2013. nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lindy1 válasza:
Nekem kb. másfél év telt el.Összesen 4-szer volt, mindkét oldalon műtöttek.Minden alkalommal spontán totál ptx-em volt. Ezt az érzést mindíg fel fogod ismerni, ne hagyd magad eltéríteni, mert a röntgen elkészültéig általában nem szokták elhinni.Bár ez is orvosfüggő.Remélem tudtam segíteni.
2014. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!