Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajnos kb.50 éve rágom a...

Sajnos kb.50 éve rágom a körmöm. Van-e valamilyen módszer vagy terápia vagy bármi, hogy leszokjak?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 01:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, semmi nem segített, minden kipróbáltam, múltkor már vérzett. Felidegesítettem magam, és mikor tudtam, hogy nem megyek sehova, szépen leragasztottam cellux-szal :D
2009. okt. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertárban lehet kapni körömrágás-elleni ecsetelőt...

Ez egy nagyon keserű ízű körömlakk-szerűség, rémes íze van, talán ezzel le tudnál szokni arról, hogy a szádba vedd a kezed. Kézmosás után is sokáig megmarad az íze...


A körömrágás egyrészről lehet egy rossz berögződött szokás...

Másrészről okozhatja lelki szorongás is!

Ki kellene derítened, hogy nálad mi okozza, hogy nem tudsz leszokni róla.

2009. okt. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy fiú vagy lány vagy. Ha lány, akkor a kolléganőm, aki annyira rágta a körmeit, hogy a bőre is vérzett rendszeresen, elment műkörmöshöz. Készítetett rendszeresen szolidabb műkörmöt, és nem rágta többé a körmeit. Ha fiú vagy, akkor sajna nincs ötletem, illetve gondolj arra, ha van barátnőd, hogy mennyire zavarhatja, ha csókolódzás előtt rágod a körmeid.
2009. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg 50 éve rágja a körmét, és nem csak egy túlzás volt, akkor a Kedves Kérdező minimum 60 éves, és nem hiszem, hogy arra gondolna, hogy mielőtt csókolózott a párjával, rágta a körmét. Ha meg csak hasra ütött és úgy írta az 50-et, akkor jó lenne ha a valós tényeket is megosztaná velünk :)
2009. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kb.20éve rágom, nekem a keserű lakk nem használt. Mikor nem megyek sehová, kesztyűben vagyok egész nap, de nem sokat használ ez sem, mert ugye mosogatásnál már leveszem és "elfelejtem" visszavenni.
2009. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na igen én is igy voltam..egyfolytában rágtam a körmömet, mindig véresre, iszonytosan fájt, de mégse hagytam abba.

aztán elhatároztam hogy leszokok, és többet nem rágom, de persze nemsikerült betartnom.. de mostanában kilakkozom a körmöm, és már elég jól leszoktam róla, csak néha jön rám a körömrágás:)

2009. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Műköröm!
2009. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én felrakattam egy tippes műkörmös.2hét után elkezdett felválni,és alatta szépen megnőtt a sajátom.. tetszett,elhatároztam,hogy megnövesztem. ezután már nem volt szívem lerágni. azóta sem vettem a számba egyszer sem:) 15év körömrágás után..:D
2009. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Egyébként nö vagyok és 58 éves. Valami csodában reménykedek mert már mindent megprobáltam még a mű körmöt is rágtam. Talán majd ha nem lesz fogam...........
2009. okt. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!