Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a teljes vérképben minden...

Ha a teljes vérképben minden érték jó az orvos szerint, kivéve a vasat, ami viszont nagyon kevés, de nem fáj semmim és étvágyam is van, lehet valami komoly bajom?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha például egy komolyabb betegségem lenne, annak jelei megmutatkoznának-e a vérkép eredményében? Vagy nincs miért aggódnom, ha csak a vas értéke nagyon alacsony és a többi jó?
2013. júl. 6. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt határérték feletti vas és 1 évre rá határérték alatti is.

Semmi bajom nincs/nem volt/nem lett. Még élek.

Nem tudom mitől függ, de mikor alacsony volt, több mogyorós csokit ettem :P

2013. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát van néhány betegség, ami vashiányos állapotot idézhet elő, de erről inkább az orvosodat kellene megkérdezni. Gondolom, első lépésként kapsz vasat. Nem?

Egyél sok májat (de csak ha nem vagy terhes!) és céklát, igyál céklalevet (de nem az eceteset, hanem így lehet venni, hogy céklalé), ezek nagyon jók.

2013. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de én arra gondolok, hogy ha a vashiányon kívül fennállna valamilyen más súlyosabb betegség (példákat inkább nem írok) is, az meglátszana-e a vérképben? vagyis most lehetek-e nyugodt, mivel csak a vasam kevés? vagy ha lenne más bajom is esetleg, attól is lehetne a többi érték ilyen jó?
2013. júl. 6. 20:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha lenne más baj is, az is megmutatkozna. A vasat könnyen lehet pótolni. Inkább azt kellene kideríteni, hogy mi okozta. Valószínűleg nalamilyen egyoldalú táplálkozás, vagy valamiért a szervezeted nem tudja feldolgozni, ha kap is. Ez a doki dolga...
2013. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!