Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérvizsgálatom szerint a...

A vérvizsgálatom szerint a TSH értékem 22.11. A referencia tartomány 0.3 és 5 között van. Ha tényleg ilyen magas az érték akkor ez már nagyon komoly?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ez hosszú orvosi kérdés, de ha a TSH magas, az a pajzsmirigy-működésedre utal. Na most, ha "túlműködik", az azt eredményezi, hogy pörgős vagy, nagyon gyors emésztéssel, veseműködéssel, egyáltalán vízháztartási elosztással stb stb, itt én a konkrét testi lehetőségeken kívül a pszichés pörgősségből eredő túlpörgetettséget, amolyan gyakori végkimerülés-érzést tartok a legkomolyabbnak. Szóval ebbe az irányba kutakodj magadon, de soknak sok, igen. A tüneteket viszont te tudod.

(Ha pedig alacsonya, az az ember mindig fáradt, egész nap csak aludna stb stb, tehát az se jó .. remélem így érthető amit írtam)

2010. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Magas TSH-szint esetén az agyalapi mirigy serkenti a pajzsmirigy működését. A magas TSH-szint önmagában nem okoz gondot, de jelzi a pajzsmirigy működésének zavarát.

A magas TSH-szint leggyakoribb oka a pajzsmirigy alulműködése. Ritka esetekben a TSH termelődésének zavara állhat a jelenség hátterében."

2010. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ne hari előző, de te érted amit írtál ?
2010. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Innen másoltam:

[link]

2010. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22:36-os, teljesen érthető.
2010. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!