Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki kipróbálj...

Létezik, hogy valaki kipróbálja a drogot és az volt az első és utolsó alkalom is? Vagy egyből függő lesz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ki akarja próbálni a speedet és hiába próbáljuk lebeszélni, nem érti meg, hogy függő lesz meg ilyenek, azt mondja, hogy ez hülyeség és csak egyszeri alkalomról van szó. De mindenhol azt hangoztatják, hogy aki egyszer elkezdi, ott már nincs megállás. :-S Létezik, hogy valaki tényleg csak egyszer kipróbálja, azt mondja az életben soha többet és be is tartja és nem drogozik többször? :-S
2009. okt. 18. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet megmondani, a személyiségén múlik. valószínűleg tetszeni fog neki, hogy pörög, nekem is tetszett, de én például nem lettem függő. ezt nem lehet előre megmondani, ha valami olyat ad neki, ami amúgy alapból hiányzik az életéből, akkor rászokhat, de nem törvényszerű.
2009. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha azt nézzük, hogy azért lesz valaki függő a drogtól, mert az első alkalom annyira jó, hogy újból és újból és újból érezni akarja azt az érzést amit ad neki, akkor igen, egyből függő lesz.
2009. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont a speed egy olyan drog, aminagyon könnyen függőséget okozhat, serkent, úgy érzed energiát ad, közben mégis észnél vagy. A régi baráti társaságom körében ez volt a leggyakoribb ( szintetikus) cucc amit használtak. Ha oyan ember próbálja ki, aki eleve vevő az ilyesmire, annál valóban nincs megállás, de láttam már olyat is, aki nagyon félt ezektől a szerektől, kipróbálta és rendszeresen csinálta is, aztán kihullottak fogai, lefogyott, üldözési mániája lett aztán kb nem tudok róla semmit, mert már szétment a "banda". Egyik csaj úgy lefogyott, hogy csont és bőr lett ( ő is a speedre kattant rá).

Szóval társaság függő is. Egy olyan embernek aki nem mozog ilyensféle társaságban, nagy valószínűséggel eszébe sem jut kipróbálni, főleg nem többször, de olyan helyzetben ahol mindenki csinálja, vagy valamit csinál írtó könnyű belefolyni.

Először társaságfüggő, aztán egyénfüggő, szerintem. Nekem ezek a tapasztalataim.

2009. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam 1x és nem lettem függő.
2009. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd rá. minél jobban mondod neki, annál ellenállóbb lesz.
2009. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ép ésszel felfogja, hogy tényleg csak egyszeri és megismételhetetlen alkalomról lesz szó, és tényleg komolyan is gondolja ezt (erről győződj meg), akkor szerintem nagy baj nem lehet, mert testi függőséget a speed nem alakít ki, csak pszichikai függőséget, amit ugye le lehet győzni.
2009. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki rászokott, annak mindnek volt egy első alkalom. Aki nem szokott rá, annak sohasem volt első alkalom. Ezen gondolkodj(on) el, bár aki idáig eljutott, annak hiába magyaráz az ember.
2016. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!