Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiskorom óta rendszeresen...

Kiskorom óta rendszeresen vérzik az orrom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éves koromban, egy orrmandula műtét után gyakorivá vált hogy vérzik az orrom. Azóta erről szól az életem... nem igazán tudom magam 'jól érezni' mert szinte semmit nem tehetek anélkül, hogy ne járna az agyamban hogy nem csinálhatok semmit, mert elered az orrom vére.

Felírtak régen is egy Rutascorbin nevű gyógyszert a problémára, de hatástalan volt. 3 éves korom óta minden este krémmel kenem az orrom belsejét hogy ne legyen száraz, de még így is gyakori az orrvérzés. Már meguntam hogy mindig véghez kell vinnem ezt a procedúrát és szeretnék valami megoldást találni.

Az orvosok azt mondták hogy kinővöm (nem nőttem ki), illetve már eret is égettek az orromban. Azt mondják, az ér-égetés lenne a megoldás, de annak is megvannak a veszélyei, így inkább hanyagolnám. Ha valaki tud valami megoldást, amivel véget vethetnék ennek az örökös rémálomnak és végre tudnék Normálisan élni, akkor az kérem írjon, vagy valahogy segítsen. Megköszönném!



2013. júl. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
menj vissza a fül-orr-gégére, és járj addig a nyakukra, amíg hajlandóak megmondani a nekik bonyolult, neked viszont optimális megoldás!! nekem (ugyan nem ilyen problémánál, de) bejött...
2013. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek volt hasonló problémája, ugyanúgy orr vérzéses dolog volt, de neki más miatt.

Az orrában az erek nagyon érzékenyek voltak, és ha egy takony darab már nagyon száraz volt akár fújásnál is könnyen felsértette neki. Igaz neki csak az egyik orrlyukával voltak gondok. De elment vele dokihoz, aki megmondta hogy csinál néhány vizsgálatot aztán meglátják mi lesz.

Ő is kapott ugyanúgy gyógyszert plusz kennie kellett csak neki 16 éves korától.

És neki 2-3 hetente volt ilyen problémája. Ha egyszer vérzett az orra akkor napokig érzékeny volt egy kisebb nyomástól is újra eleredt az orra vére. Aztán elment egy másik fül orr gégészhez, elmondta neki a gondját, megnézték a papírjait és akkor megmondta neki a doki hogy kiégetik az eret, mert az orrvérzés komoly bajjal járhat és ő nem akar kockáztatni meg ilyen meg olyan gyógyszerekkel szenvedni. Kiégették az eret és azóta jó minden.

Igaz évente kell járnia ellenőrzésre, ha gond van akkor azonnal. De eddig nincs baj.

2013. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet felkeresek egy másik fül-orr-gégész orvost, mert a mostani az, hát hogy is mondjam... hidegen hagyja az esetem.

Testnevelés felmentést is akartam kérni az orrvérzésem miatt, meg is csináltak egy rakat vizsgálatot, csomószor vettek vért, és a háziorvosom a leleteket megnézte, és mondta hogy nincs semmi bajom, sima orrvérzésre nem adhat felmentést. Hát ekkor majdnem elküldtem egy melegebb éghaljatra. A háziorvosom küldözget a gégészetre, a gégészetről küldözgetnek a háziorvoshoz. Szóval ez így nagyon poén.

Remélem vége lesz ennek a problémának egyszer, mert ez így irtó rossz.

2013. júl. 10. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, egész életemben szenvedtem emiatt, főleg télen, mikor állandóan fújni kellett az orromat. Még az volt a szerencsém, hogy mindig el tudtam állítani. Egyszer aztán nem tudtam. Kihívtam az ügyeletes orvost (este volt), megpróbálta tamponálni, de átvérzett. Bevittek a kórházba, ott ki akarták égetni, de még jobban elkezdett ömleni. Akkor kitömték teljesen az orromat, és benn tartottak három napig.

Ennek három éve. Utána engem is a frász tört állandóan, hogy mikor jön rám megint, mindenhová egy zacskót hurcoltam magammal.

És nem mertem orrot fújni. Három éve nem fújtam orrot, és azóta nem vérzett. Nehéz volt megszokni, de sikerült.

2013. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálam ez télen- nyáron jelen van sajnos.

Volt már, hogy a suli hátsó bejáratánál kezdett el ömleni az orromból a vér (egymás után 3 nap) és haza kellett mennem. El bírtam ugyan állítani, de fenn volt a veszélye, hogy suliban újra elkezd vérezni, így inkább hazamentem.

Majd egyszer egy ilyen esetnél a kórházat vettem úticélba, ott a fül-orr-gégészetet (2 órát vártam mire bemehettem) és csak ellátott, írt igazolást, másnap reggel vissza kellett mennem és annyi.

Mikor pedig az egész éves testnevelés felmentésről érdeklődtem, meg is mondta hogy azt nyugodtan elfelejthetem, mert olyat ő soha nem fog nekem adni (a tetejébe még ki is röhögött). Mondom köszönöm szépen. Ez a magyar egészségügy.

2013. júl. 10. 23:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehát neked nem fújáskor indul el? Ha nincs allergiád, és a vérnyomásod sem magas, és mindig ugyanaz az oldal vérzik, akkor tényleg nyakára kéne járnod a szakorvosnak, esetleg felkeresni egy magánrendelést. Bár én elmentem egy maszekhoz, és rám akart sózni valami gyógynövényes kenegetőt baromi drágán, be is kente vele azonnal, de már aznap este megint vérzett, úgyhogy nem vettem meg a csodaszert.

Egyébként a Rutascorbin nem rossz, amikor kicsit véres az orrváladékom, akkor szedem pár napig, míg ki nem tisztul.

2013. júl. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!