Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Derékfájással érdemes orvoshoz...

Derékfájással érdemes orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, lúdtalpam van, valószínűleg attól fáj a derekam is. Van lúdtalpbetétem, mindig hordom, normális cipőim vannak, nem vagyok túlsúlyos, stb, de mégis fáj a derekam, ha sokat sétálok, akkor néha nagyon tud fájni. És gondoltam rá, hogy elmegyek vele ortopédiára, de aztán eszembe jutott, hogy elmegyek, és akkor tulajdonképpen mit tud ezzel kezdeni?!

2013. júl. 10. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a lúdtalphoz megfelelő betétet kaptál, akkor nem szabad, hogy fájjon a derekad. Esetleg a cipő sarkával próbálj még kísérletezni, van akinek a háta nem bírja a teljesen lapos cipőt. A gyógytorna is segíthet. Egy időben nekem is fájdogált a derekam, és a házidokim mondta, hogy a gerincproblémákat legtöbbször az okozza, hogy a has és a hát izmai nem tartják megfelelően a gerincet. Amióta rendszeresen tornászom és úszom, semmi bajom.
2013. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana egy rôntgenvizsgálat, milyen állapotban van a gerinced. Nincsen-e kopás, vagy hasonló valami. Az szerint dônteni a további kezelésrôl.

[link]

2013. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Juj,nekem magasabb sarkú cipőben csak mégjobban fáj.Pedig anyukám is mondta,hogy lehet,hogy az a baj...

De attól amúgy fájhat a derekam,hogy jó a talpbetét,mert azt csak én gondolom,hogy a derekam a lúdtalpam miatt fáj,de persze más oka is lehet,nem vagyok doki:)

Az úszás pedig kizárt,ettől külön félek,hogy azt fogja mondani,hogy menjek úszni !!:-/ Recseg-kattog minden ízületem tőle,meg egyébként a legközelebbi uszoda 25 km-re van,se uszodabérletre,se buszbérletre nem futja sajnos :-(

2013. júl. 10. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a reumatológiára szoktam elmenni háziorvosi beutalóval, és ő ír fel kezeléseket: a fizioterápia ingyenes, a masszázsért, víz alatti tornáért és a gyógyfürdőért kell fizetni, de nem sokat. Ha a lakóhelyeden nincs ilyen, akkor a TB-nek fizetnie kell az útiköltséget, legalábbis régebben így volt.
2013. júl. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. júl. 10. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!