Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elmennem kardiol...

Érdemes lenne elmennem kardiológiára? 17/L

Figyelt kérdés
Kb másfél éve szúr, ég a szívem, volt már, hogy összeestem, vagy fulladtam emiatt, viszont a legtöbben azt mondják, hogy az én koromban szinte kizárt, hogy bármi legyen a szívemmel. Pánikbeteg vagyok, és gyanús, hogy ez is pszichés lenne. Ha kell beutaló, akkor szerintem a dokim nem is adna, mivel meggyőződése, hogy minden betegségem idegi alapú (csoda, hogy a torokgyulladásommal kezdett valamit :D).
2013. júl. 10. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A szív nem fáj, nem tud, nem képes rá, nincs benne érző ideg. Másfél évig pláne nem szúr, mert amikor már ilyen érzet alakul ki, ott súlyosabb probléma van, nem szaladgálsz vele vígan ennyi időt. A pánikbetegség egyik jellegzetes tünete a szorító, égető mellkas, azt kéne kezelni.
2013. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keress másik dokit. A pánikbetegségnek is lehetnek olyan következményei, amik hatással vannak a szív működésére, vagy fordítva. Ha szervi és lelki bajod is van, akkor komplexen kell kezelni, de kezelni kell.

Nekem csak ártalmatlan szívritmuszavarom van, de mikor kiderült, jött vele egyfajta negatív betegségtudat, és én is pánikbeteg lettem. Ha siettem, vagy fizikailag megterhelő dolgokat csináltam, vagy felidegesítettek, a szívem elkezdett lötyögni én pedig bepánikoltam, volt, hogy leültem útközben a parkban és nem tudtam továbbmenni, sőt, még lábra állni sem. Nagyon hosszú és nehéz időszak volt kigyógyulni belőle, nekem sikerült egyedül, de nem mindenkinek megy.

A szívbaj pedig nem korfüggő, ezt vágd azok fejéhez, akik azzal altatnak, hogy a te korodban szinte kizárt. Ha ez így lenne, soha nem születnének babák lyukas szívvel például!

A szív pedig nem vicc, ez a test motorja!

Szóval addig üsd az asztalt, míg a doki nem ad beutalót a kardiológiára, ha ott nem találnak semmit, akkor próbáld meg a pszichológust is.

2013. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem a pánikbetegség hamarabb jött, mint ez, de nem kizárt, hogy a kettőnek köze van egymáshoz. És épp az aggaszt, hogy nem az egész mellkasom (vagyis nem mindig), hanem a bal oldalon inkább, és egy ponton. Illetve sokszor hevesebben dobog, majd' kiugrik, máskor alig, illetve néha kimarad egy-egy dobbanás. Ez az egy 'tényleg' ijesztő benne.
2013. júl. 10. 08:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez is tipikus pánikbetegség-tünet, nem marad ott ki dobbanás:)

Elkezded figyelni a szívműködésed, lelassul a légzésed, erre az idegrendszered reagál és lassítja a szívműködésed, kevesebb az oxigén. Semmi baja nincs, de ha ennyire beképzeled, akkor később lehet még baja. Keress egy jó hobbit, járj el sportolni, ne foglalkozz vele, semmi bajod.

2013. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A dobbanás kimaradását tényleg úgy értettem, ahogy. Legutóbb pl épp gyorsabban lélegeztem, ki voltam fáradva fizikailag, a szívem zakatolt, majd egy ütem kimaradt (ez halálbiztos, zenész vagyok, jó ritmusérzékkel :D), majd ugyanolyan gyorsan dobogott tovább. o.O

Otthonülős (/fekvős) beteg vagyok, nemigazán tudok menni sehova, így sportolni sem. :/

2013. júl. 10. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A kimaradás létező jelenség, ne bagatellizáld el a dolgot. Nálam úgy működik, hogy kihagy, aztán gyorsan pótolja. EKG-val kimutatható. Kezelhető, nem súlyos, illetve az októl függ. A kivizsgálást ajánlom megnyugtatásképpen, még mindig.

2. voltam.

2013. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el lihegni, mint a kutya, kapkodd a levegőt, majd hirtelen tartsd vissza a lélegzeted, láss csodát, a szív mintha megállna, mert az idegrendszer lereagálja a megváltozott oxigénszintet.
2013. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!