Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás vagy normál...

Magas vérnyomás vagy normál orrvérzés?

Figyelt kérdés
Ma kétszer vérzett az orrom, elég durván, viszonylag nehéz is volt elállítani. Magas a vérnyomásom (átlag 135/70/70). Na már most, ugye magas vérnyomás okozhat orrvérzést, viszont az első alkalommal orrfújás után kezdett rá. Nem tagadom elég erősen szoktam trombitálni. Második alkalommal fürdés közben csak úgy. Szerintetek? 17/F
2013. júl. 12. 21:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és azt tudni kell, hogy eddig a magas vérnyomás mellett sem voltak ilyen problémáim, rég nem vérzett már az orrom.
2013. júl. 12. 21:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan magas vérnyomás,de egyén függő. Nekem ilyen vérnyomásnál is vérzik az orrom,ezért kell szednem vérnyomáscsökkentőt.
2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

'Magas-normálisnak tekintik a 130/85 és 139/89 közötti vérnyomásértékeket."


Nem mondanám valami magasnak.

2013. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásommal kapcsolatban az van, hogy képes össze-vissza ugrálni. egy nap van hogy 150 (bár ez ritka) van hogy 120, de az átlag mindig olyan 130-140
2013. júl. 12. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemfeltétlen kell magas vérnyomásra gondolni.

Nekem is magas a vérnyomásom egy csöppet 140 körül van de inkább 130-135 közt van. Voltam már orvosnál mert én is megijedtem ettől amikor elkezdett egyre sűrűbben. Ott megmérte a vérnyomásom 130 volt, na akkor újra megmérte volt 132. Elküldött CT-re hogy nézzék meg alaposabban ott is 133 volt ha jól emlékszem. Akkor a dokim kérdezte hogy csak az egyik orrlyukam vérzett-e vagy mindkettő, akkor mondtam hogy csak az egyik.

És nekem mondta akkor hogy az már nem feltétlen vérnyomás probléma lehet teljesen mástól is, és elküldött a fül-orr-gégészetre.

Elmentem mondtam a dokinak mi van, megnézte és mondta hogy kevés orrnyálka van az orromba plusz száraz és az erem sokkal érzékenyebb. Amikor picit hozzáért akkor egyből elindult az orrom vére, de hamar elállt, és mondta hogy ez erős fújástól is előfordulhat.

Ha nagyon gyakori tehát havonta 3-4 alkalomnál többször van akkor menjek be és kiégetik az eret hogy ne legyen baj. Nekem például ez volt, de lehet még ezen kívül mástól is. Tehát nem feltétlen kell magas vérnyomásra gondolni.

Bár én tanultam elsősegélyt és ott mondták ha ilyen adódna akkor célszerű tamponálni és a tarkóra valami hideg borogatást tenni, hideg vizes rongyot mert összébb húzza az ereket és az enyhítheti a vérfolyást is. Még nem volt alkalmam kipróbálni szerencsére de állítólag működik mert hallottam már egyik kollégámtól hogy már kellett alkalmaznia egy olyan embernél akinek alapból magas volt a vérnyomása és ez segített.

De ilyenkor pihentesd az orrod, ne nyomogasd és ha lehet a fújást próbáld gyengébben, lehetőség szerint zsepin keresztül próbáld óvatosan kipiszkálni, de jobb ha nem erőlteted, mert olyankor egy seb van benne és az nagyobb fújásnál könnyen leválhat ameddig meg nem gyógyul és akkor újra vérezhet, lehet ez volt az oka hogy fürdésnél csak úgy rád jött, nincs kizárva.

2013. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát csak a bal orrom vérzett mindkét esetben. Szóval reménykedem hogy többször nem fordul elő, és köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 12. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy darabig hanyagold a trombitálást, és szedj Rutascorbint.
2013. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!