Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet annak bármi hátulütője,...

Lehet annak bármi hátulütője, ha naponta másfél liter zöldteát megiszok?

Figyelt kérdés

Bioboltban vettem szálas teafüvet, az ebből készített teából naponta másfél litert megiszok, úgy, hogy semmi ízesítőt nem teszek bele. Szeretem az ízét.

Eddig csak azt vettem észre, hogy élénkebb vagyok tőle, és hogy emiatt este nem szabad innom, mert nem bírok elaludni.


Na de lehet-e bármilyen negatív hatása, ha ilyen sokat iszok belőle?

(napi másfél liter víz is lecsúszik :)


2013. júl. 19. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle bajod. De azért vigyázz, ha nagyon kanyarogsz, a beledben levő víz tömege fel ne borítson oldalra. :D
2013. júl. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó, hogy megkérdezted. Én is meg a férjem is megittunk napi 1-1,5 l zöld teát, de véletlenül egy doktornő válaszát olvastam egy fórumon, ahol azt írja, hogy max 2-3 dl-t lehet egy nap meginni, mivel a zöld tea vízhajtó, kimossa az elektrolitokat, meg az ásványi anyagokat, vitaminokat a szervezetből, a vesét is nagyon igénybe veszi. Tehát hiába szedsz mellette vitamint, kimossa. Én éreztem is, hogy állandóan szomjas voltam, abba is hagytuk, a párom is. Csak egy pohárral iszunk, ha szükséges.
2013. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Túl sok nem jó ebből sem, hiába van sok jó hatása, koffeint is tartalmaz, igaz kevesebbet, mint a kávé egyharmadát, én napi 3 csészénél többet nem innék belőle.

Ha túl sokat iszol mellékhatásként felléphet, fejfájás, szédülés, hányinger.

2013. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor holnaptól csökkentem ezt a mennyiséget! :)
2013. júl. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!