Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy rögzítsem rá a paradicsomot?

Hogy rögzítsem rá a paradicsomot?

Figyelt kérdés
Be van gyulladva a lábujjam. (benőtt köröm). Olvastam sok helyen illetve anyukám is mondta, hogy kössem be és paradicsomot tegyek rá mert az lehúzza a gyulladást. Már beragasztottam meg géz meg minden de csak bénázok ezzel a paradicsom szelettel. Sehogy nem marad ott azon a púpos gyulladt részen, mindig elcsúszik. Hogy rögzítsem normálisan?

2013. júl. 22. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz!
2013. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le, paradicsomot meg ne.
2013. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
S paradicsomot miért ne?
2013. júl. 22. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez amiről írsz párakötls, dunsztkötés. Fertőtlenítővel is használható, paradicsom nem kell:


Párakötés


2003-01-16 15:49:49



Az egyik leghatásosabb, legegyszerűbb fizikális gyógymód. Minden leendő gennyes, lobos bőrfolyamatnál, ahol spontán beolvadás még nem következett be, párakötést alkalmaznak. Ez segíti a szövetekben a chemotaxist (kémiai inger, amely egyes sejtek vonzásában vagy távoltartásában (negatív chemotaxis) nyilvánul meg), azaz a védekező fehérvérsejtek odaáramlását, a kórokozók phagocytálását, s ezzel a lobos terület beolvadását. A beteg területet vazelinnal vagy zsiradékkal kenik be, ichtyolos, Burowos párakötést alkalmaznak 12–24 órára. A kenőcsöket steril gézlapra kenik, s ráhelyezik a gyulladt területre. Erre vizes (kinyomkodott) vattát, rá pedig vízhatlan lapot (nylon, gumi) tesznek, majd az egészet pólyával rögzítik.


patikamagazain

2013. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. júl. 22. 14:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban biztosan ismerik és segítenek!
2013. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
megcsináltam ezt, most nézem hogy áll és hát ki van ázva szépen az egész lábujjam, de nem lappadt le :/
2013. aug. 2. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz mert még elfertőződik.
2013. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
fertőtlenítettem meg minden
2013. aug. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!