Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek a fülbevaló lyuk...

Mit tehetek a fülbevaló lyuk többszörös gyulladása ellen?

Figyelt kérdés

Három éve lövettem ki a füleimet újra, mivel a régiek beforrtak. A balba 3-at. A bal oldali 2. fülbevaló lyukam az elmúlt hónapokban elkezdett "vacakolni". Gennyezett, vérzett, aztán ez abbamaradt, majd 3-4 hét után újrakezdte, megint abbahagyta, és így tovább, mostanra egyre sűrűbben. Rendszeresen fertőtlenítem a fülbevalóimat, valószínűleg a probléma mégis az lehet, hogy egyszer, mikor betettem felsértettem a bőröm és valami kis kórokozó belekerült. Ma este megint ez volt, lefertőtlenítettem a fülemet, egy tiszta fülbevaló segítségével a füllyukba is juttattam, és bekentem körömvirág kenőccsel. Kívülről egyébként nem látszik semmi, nem vörös, nem duzzadt, nem fáj, csak hogyha megnyomom, vagy beleteszem a fülbevalót újra, fájdalom nélkül genny/vér folyik belőle. Az egyetlen még, hogy ha megfogom a lyuk helyét a többiben érzett apró "golyócska" érzett helyett itt valamivel nagyobb.

Mit tehetnék még ellene? Kit kell felkeresnem ilyennel?

Nem szeretném egy éjszakára sem fülbevaló nélkül hagyni, mert nagyon hajlamos vagyok rá, hogy gyorsan hegesedem, a régi fülbevalóim helyei egészséges állapotban 2 nap alatt! forrottak be, mivel pedig nem is az utolsó, hanem a középső lyukról van szó, nem szeretném hagyni beforrni.

Köszönöm szépen a segítségeteket előre!:)



#fülbevaló #füllyuk gyulladása
2013. júl. 22. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fülbevalókat használsz?? Mert nekem is ilyen volt minden tünet és csak akkor volt ilyen ha bizsut használtam.

HA bizsut hordasz akkor annyi a gond hogy erősen allergiás vagy rá. Amíg bizsu van benne, nem fog jobb lenni. Később hátul a lyuknál ki fog sebesedni, sőt elöl is csúnyán sebes lesz.

Próbáld meg bizsuk helyet nemesfémet használni..

Ha az sem megy,ha arra is allergiás lennél akkor el kell fogadnod azt a tényt hogy neked nem szabad fülbevalót viselned. (csak klipszes fülbevalók jöhetnek)

2013. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az előző írta: allergiás vagy a fülbevalóra.

Ki kell deríteni, hogy mit bírsz viselni, és mit nem.

2013. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is begyullad, csak az ezüsttől és az aranytól nem.
2013. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poiu ***** válasza:
Igen, az allergia a leggyakoribb oka ennek.
2013. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszaitokat.:)

Mindegyik az a fülbevaló, amivel anno lőtték, orvosi fém. Ha variáltam is bizsura, akkor is csak az eredeti fülbevalólyukakat, vagyis az elsőket, a többiben mindig ugyanazt hagytam benne, tehát pont ebbe a vacakolósba sosem tettem mást.

Ha allergia, nem kellett volna már a 3 év alatt jelentkeznie? És miért csak az az egy? :(

2013. júl. 23. 10:24
 6/9 A kérdező kommentje:

Fú az utolsó kérdésem kicsit furán jött ki.:)))

Tehát, örülök annak, hogy csak az az egy vacakol a többi 3-mal nincs ilyen problémám, de ha allergia, akkor nem kéne minddel bajnak lennie? - Nem mintha vágynék rá persze.

2013. júl. 23. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem egyformán viselkednek a lukak. Nekem ugyan csak kettő van, mindkét fülemen egy-egy, de az egyikkel semmi baj nincs, a másikkal viszont sok: nem lehet látni, alig tudom beletenni a fülit, ha teszek bele, de nem nemesfémet, akkor valami csipaszerű váladék képződik bennem és fáj, ha viszont sokáig nem teszek bele, akkor majdnem teljesen benő.
2013. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nem minden lyuk vált ki allergiás reakciót.

Nekem például amibe először orvosi fémet tettek, még az orvosi fémre is allergiás lettem. Abba a lyukba nem tudok csak ezüstöt vagy aranyat tenni. A többibe mehet még bizsu is, nem vált ki allergiát.

2013. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, valószínűleg ez az allergia lesz akkor, csak azért nem számoltam vele eddig, mert úgy gondoltam, hogy akkor mindegyiknél jelentkezne. Köszönöm a tippeket, - most lekopogom - azóta sincs rá panasz, ha újra jelentkeznek a tünetek, kipróbálom a nemesfémeket és hagyom az orvosi fémet, ha akkor is ugyanez lesz, akkor nincs mese, hagyom beforrni.:):(

Köszönöm még egyszer!

2013. júl. 24. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!