Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában nem tudok aludni....

Mostanában nem tudok aludni. Lefekszem 8-kor hullafáradtan, de még látom a napfelkeltét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 00:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy még reggelre sem sikerül elaludni. Volt olyan is, hogy egyáltalán nem ment, aznap nem is aludtam.
2013. júl. 23. 00:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Túlhajszoltság, kimerültség, stressz. Én is rapszodikusan esek bele ilyen időszakokba, van, amikor tudok jól aludni, de csak, mert k.o. vagyok, de most épp megint nem. Itt ülök és dolgoznom kellene, mert csak éjjel tudok, de nem forog rá az agyam. És még telihold is van. És idegesít, hogy nem megyek egyről a kettőre, akkor meg azért nem megy az alvás, ördögi kör.
2013. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából én még iskolás vagyok. Nem stresszelek, nincs min nyári szünetben, suliban is csak akkor szoktam amikor felelek, mert az elöadóképességem rettenetes.

Kimerült se lennék, mert nem csinálok semmi fárasztót. Csak az alváshiány ami miatt fáradt vagyok.

Most próbáltam, hogy nem gondolok semmire. Megfigyeltem még tavaly, hogy amikor lehunyom a szemem, olyan mintha kis köröcskék jelennének meg a szememben, mindig egyre sötétebbek. Ilyenkor erre koncentrálok és elalszom. Most ez sem ér semmit.

A bárányszámolás se megy.


Egyébként 16 éves fiú vagyok, ha ez számít valamit.

2013. júl. 23. 00:48
 4/7 anonim válasza:
Sedatif PC homeopátiás golyó talán segít.
2013. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell sedatif meg semmi hókuszpók. Ahogy leírod, pont ellentéte van annak, amit gondoltam, nem vagy lefárasztva. Próbáld ki, hogy lefárasztod magad vagy fizikailag, vagy szellemileg, esetleg mindkettő, és máris menni fog az alvás. A hullafáradtság ebben az esetben is van és csak egy érzés, és tényleg a nem alvás miatt, de teljesen más az a fáradtság, ami akkor van, ha alaposan kidolgoztad magad. Lakásban vagy házban laksz?
2013. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kertes házunk van. Lehet megint el kellene kezdenem futni.

Gyógyszert akkor se veszek be ha haldoklom, most se szeretnék :)

Köszi szépen a segítséget. Majd próbálkozom. De egyébként még most se sikerült elaludnom.

2013. júl. 23. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor a kertes házban mindig van tennivaló, fűnyírás, kapálás (ha van veteményes), akármi. Próbálj valami fizikai dolgot végezni a ház körül, kérdezd meg, mit tudsz otthon segíteni. A futás oké, de az sport. Az teljesen máshogy hat.
2013. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!