Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a hosszan tartó...

Mit tehetnék a hosszan tartó székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

Van, hogy napokig nincs székletem, nem is érzek ingert sem.

Egy héten egyszer, nagyon ritkán kétszer sikerül wc-re mennem akkor is nagyon fájdalmas. Rendszeresen sportolok (minden nap). Kipróbáltam sok mindent: Natur activia reggelente - 1 hétig használt is aztán az sem. Szilva, rostos üdítők - nem használtak. Kamilla tea - először használt aztán később már az sem. Ricinus olajat egyszer próbáltam, az használt de borzasztó rosszul lettem tőle (hányinger, fejfájás, hasfájás). Nagyon vékony vagyok, keveset is eszem, valaki azt tanácsolta, hogy egyek többet és akkor sikerülni fog. Megfogadtam a tanácsát (azóta is többet eszem) de nem lett jobb. A hasam sokszor már akkora mint 1 kisebb dinnye. Valaki tudna valamit ajánlani ami tényleg használ? Mindegy, hogy házi praktika vagy esetleg valami hashajtó, esetleg más jellegű gyógyszer a beleimre. A közérzetem is rosszabb ettől a kialakult helyzettől.

Komoly válaszokat várok, kérlek segítsetek!!


2013. júl. 24. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

El kell menni a háziorvoshoz és ő ad beutalót a gasztroenterológiára és ott kivizsgálják majd, hogy mitől van ez. Mert ez lehet egy betegség miatt is.

Ez a legjobb, amit tehetsz.:)

Természetes hashajtásra pedig a Szenna teát javaslom, amit 3 erősségben tudsz megcsinálni. És rengeteg sok folyadékot tanácsolok még!

2013. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mindenképpen el fogok menni a háziorvoshoz de addig is megpróbálkozom a szenna teával! :)
2013. júl. 24. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! A hashajtókhoz hozzá lehet szokni és gondot okoznak, nem oldják meg a problémát ezért lehetőleg kerüld el.Gondolom ez az állapot már egy ideje tart, így időt kell adni a gyógyulásnak is.Fontos a bőséges és a megfelelő minőségű rostos italok fogyasztása.Akár több hónapig is eltarthat, míg normalizálódik a helyzet.A másik lényeges dolog, hogy ha jön az inger, akkor menni kell, nem visszatartani, mert az csak rontja a helyzetet.Van egy közeli ismerősöm, akinek több mint fél év alatt sikerült megoldania a problémáját egy nem hogy rostos, hanem darabos bio zöldséglével.Mellé rotokat tartalmazó gyógynövénybogyót is szedett.A közelmúltban egy másik ismerősömnek egy új, rostokat is tartalmazó immunerősítő segített, egy hét után már tapasztalta a jótékony hatását.Mielőbbi jobbulást!
2013. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj a gyógyszertárba és vegyél Hunyadi keserű vizet. Igyál meg egy kávéspohárnyit belőle és 2-3 órán belül kihajtja belőled,ami bent ragadt. Hatásos és nem olyan erős,mint egy hashajtó tabletta,ami egy érzékeny emésztőrendszerű embert taccsra vág egy egész napra.
2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat, kipróbáltam amiket írtatok és ha nem is minden nap, de minden második nap sikerül wc-re mennem! Azóta a közérzetem is jobb! :)
2013. júl. 31. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!