Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megoldás székrekedés ellen?

Megoldás székrekedés ellen?

Figyelt kérdés

Igazság szerint már régóta van problémám, de mostanra kezdett csak igazán zavarni.. Van hogy több napig nincs székletem, majd utána borzasztó hasfájás kíséretével sikerül üríteni.. Azt hiszem az zavarta meg a rendszert nálam, hogy kollégista lettem, és mivel idegen helyen nem tudtam vécézni, így maradt a visszatartás..

Hogyan tudnám ezt megoldani? Ha nem muszáj, inkább nem mennék ezzel orvoshoz.. Nincs valami házi praktika?


2013. febr. 5. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért nem túlzottan nagy bölcsesség visszatartani.

Google > hashajtók házilag

2013. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Limonádé, cukrosvíz kicsit hashajtó hatású. Ihatsz tejet is.
2013. febr. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vazzeg, azt vagod, hogy nagyon gaz tobb napig nem elmenni nagywcre...


Kepzeld el, hogy minden reggel ugyanabban a vizben furdesz, es hiaba akarod leengedni, el van dugulva a lefolyo es kenytelen vagy ugyanabba a kad vizbe beleulni es abban furodni...


A rengeteg kaja (napi tobb kilo etel) amit megeszel, az nem tavozik rendesen es csak torlodik fel a beleidben (ahol vegulis van hely, mert tobb meter hosszu) aztan a salakanyag ott csucsul a beleidben, elkezd rohadni majd a mergek szepen lassan vissza szivarognak a belfalakon keresztul a tested mas reszeibe, ezzel okozva mindenfele korsagot, zsiros haj, pattanasos bor, kellemetlen testszag, faradekonysag, rossz kozerzet stb.


Nagyon orulok, hogy elkezdett zavarni a dolog, zavarjon is!!!


Jobbat nem tudok ajanlani, minthogy minden reggel ebredes utan, mielott barmit ennel/innal, igyal meg 3-4 pohar tiszta vizet. (esetleg 1 citrom levet belefacsarhatod)

Ezt csinald minden nap.

Napkozben minden etkezesnel egyel valami elot, valamit ami meg nyers/friss (reggelinel pl. gyumolcsot, ebednel zoldseget, vacsihoz salatat stb.)


Ha ugyesen odafigyelsz egy hetig, es meg igy sincs eredmeny, akkor tessek orvoshoz menni.


Amiota eletmodot valtoztattam, azota naponta 2x neha 3x megyek nagywcre, attol fuggoen elozo nap hanyszor ettem "nagyobb" kajat. Napi 1 az a MINIMUM kellene legyen es ezt jo lenne, ha mar az iskolaban a fejunkbe vernek... :(

2013. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nálam sajnos az ilyen dolgok, mint a tej, kakaó, limonádé és hasonlók eddig nem segítettek..

2013. febr. 6. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok házi praktika van.

Aszalt szilva,lenmag vagy lenmagolaj,napi 1-2 joghurt,útifű maghéj.Naponta legalább 2 liter folyadékot igyál.

2013. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. febr. 6. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!