Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most hová tudok ezzel a...

Most hová tudok ezzel a panasszal menni ha az endokrinológián nem találtak semmit? 24 éves lány vagyok, gyulladt pattanások olykor göbök vannak az arcomon.

Figyelt kérdés
14 éves koromban már a debreceni klinikát jártam ezzel a problémával,16 évesen felírták a Roacutan nevű nagyon erős gyógyszert.Javított sokat de még a mai napig nem sikerült teljesen megszabadulnom ezektől a gyulladt göböktől.24 vagyok,így gondoltam megpróbálkozok az nedokrinológián mivel hallottam hogy ilyen korban sokszor hormonprobléma okozza.Tisztában vagyok mindennel ami segíthet az arcomon,annak köszönhetem hogy ki tudok menni az utcára.A helyes tisztálkodás az én bőrtípusomnak megfelelően csinálom,az ételekre is oda figyelek,még arra is ha netán nem bírok magammal mert kifehéredik akkor hogyan hogy ne annyira fertőzzön el máshová.Próbáltam hogy egy hónapig nem nyomtam ki nagy erőt véve magamon de nem hatott sőt!Teljesen el vagyok szomorodva mióta megkaptam a negatív eredményt a hormonvizsgálaton.Most hová tudok ezzel menni?Segítsetek kérlek!! :((

2013. júl. 25. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy az endokrinológián kizárták a PCOS-t, ami ebben a korban gyakran jár pattanásokkal. Ha esetleg mégsem néztek LH/FSH arányt, akkor irány nőgyógyász, aki jó eséllyel antiandrogén hatású ciproteron-acetátot (is) tartalmazó tabit fog felírni (ami nem tipikus fogamzásgátló, de ilyen hatása is van). Ez is sokat javíthat a bőrödön.


Ha viszont most is nagyon súlyos a helyzet, akkor lehet, hogy vissza kellene nézni a bőrklinikára még egy Roaccutan kúrára (aminek ugyebár mellékhatásai is lehetnek). További alternatíva, hogy nem tablettát szedsz, hanem helyileg viszed fel gélben a ugyanazt a hatóanyagot (Isotrex ill. Isotrexin gél), ami eleve veszélytelenebb is. Én régebben utóbbi gélt használtam, nagyon szerettem, mert semmi mellékhatást nem tapasztaltam és mivel zselé, nagyon hamar felszívódik, nincs zsíros érzés és nem is viszket.


25F

2013. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Gógynövényeket próbáltál már?Általában a bőrön megjelenő problémáknak belső okaik vannak. Egy méregtelenítés sokat segíthet, külsőleg meg a gyógynövény és természetes alapú készítmények, nem kőolajszármazékok.Sok jó tapasztalat van velük.Egy közeli ismerősnek is tele volt az arca, a teste mikor kamaszodott gennyes pattanásokkal és pár hónap alatt sikerült eltüntetni, rendbe tenni a bőrét.Te is meg fogod találni a megoldást.
2013. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem lehet,hogy étel-intolarenciád van?
2013. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.Konkrétan az mit jelent?
2013. aug. 2. 19:23
 5/5 anonim válasza:
Tejallergiára, vagy gluténérzékenységre gondoltam.
2021. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!