Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ilyen hasmenesem?

Mitől lehet ilyen hasmenesem?

Figyelt kérdés

Másfél hete nyaralok Marokkóban, az első 4-5 napban szekredesem volt, aztán azóta minden reggeli után (de csak reggeli után!!) hirtelen rámjön a hasmenés. Napok óta 1-2 normafloret beveszek. Ez mar kb 4-6 napja így megy. A szeklet folyékony, de darabos megis (a darabok se annyira szilardak) meg picit nyálkás az egész. Kozerzetem jó, az étvágyam viszont nincs annyira. Imádok enni, de most szinte alig eszem. Kevesebb folyadékot is fogyasztok, mint otthon. Az étrendem nagyon monoton, mert a szállodában elég rossz az étel, es megvan minden napra h mi az ami ehető. Reggelire peksutit eszem, vacsira rizst, paradicsomot, tésztát.. Mi lehet a baj? Esetleg egy gyengébb vírus? Es azt hozzatennem, hogy éhes vagyok, érzem h az vagyok, de étvágyam nem igazán van.

Bocsánat az ekezetek esetleges hiánya miatt


2013. júl. 28. 17:03
 1/2 Miklós G. ***** válasza:

A hasmenésnek két oka lehet, vagy valamiféle fertőzés, ami mondjuk minthogy egy egzotikus országról beszélünk nem lenne valami hálás dolog, de ez jó eséllyel lázzal és egyéb tünetekkel is társulna, szóval Én erre nem gondolnék. A másik oka a szervezet számára "ismeretlen" téplálék, a nem megfelelő ivóvíz és a teljesen más tradíciók is kiválthatják. A székrekedés pedig az anyagcsere meglassulásának a jele volt, ami megint lehet táplálék eredetű vagy csak szimplán az új közeg. A folyadék- és ionpótlás nagyon fontos!!! Főleg hasmenés esetén. Meg lehetne próbálkozni egy kis aktív orvosi szénnel ugy 3x3 szemet egy nap.


Jobbulást kívánok.

2013. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
SMECTA port igyál, az hoz helyre leggyorsabban. Arab cuccot kajáltál be, volt benne részem... Sok folyadék, de CSAK üveges!!! Kajából max krumpli, rizs, kuszkusz...
2013. júl. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!