Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 98/65 -ös vérnyomás, és 100...

98/65 -ös vérnyomás, és 100 -as pulzus percenként. Mennyire normális?

Figyelt kérdés

Állandóan alacsony a vérnyomásom,még a kávé sem segít rajta.A pulzusom meg az egekben.Szédülni is szoktam,és gyakran fáj a fejem is.

+ most ez a nagy meleg kikészít.Alig kapok levegőt már 2 napja.


2013. júl. 29. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire nem normális, nem is érzed magad jól tőle... Ki kellene vizsgáltatnod az okát.
2013. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam.A körzetim azt mondta az alacsony vérnyomásra ő nem tud gyógymódot.
2013. júl. 29. 13:34
 3/7 anonim válasza:

Alacsony vérnyomi:Igyál több folyadékot + kávé: nekem ez segít.

A pulzus nyugalmi helyzetben magas. Ezzel viszont már tudna mit kezdeni a körzeti! Ez egyáltalán nem normális

2013. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem aorta billentyű elégtelenségem van, rosszul zár a billentyűm, mikor kipumpálja a friss vért az erekbe, akkor mögötte nem záródik be a fal és visszacsorog vér, 100% helyett csak 70% vér jut ki egy pumpálásra. Nekem szokott ilyen lenni a vérnyomásom, 100/60-nál már nagyon boldog vagyok. A pulzus azért magasabb, mert többet kell pumpálnia a szívnek, hogy elegendő vérnyomást tudjon feltartani. Nekem egy sima iskolai orvosi vizsgálaton szúrták ki még 14 évesen, kardiológiára küldtek tovább. Nekem minden értékem rendben van amúgy, csak a vérnyomáson látszik eltérés, ekg is jó, egyedül a vérnyomás, sztetoszkópos hallgatás és persze az ultrahang mutatja meg a hibát. A háziorvosodnak semmibe nem telne adni egy beutalót a kardiológiára..
2013. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6 éves koromban megállapították,hogy szívritmus zavaraim vannak,és a jobb és a bal pitvarom össze van nőve.Ez által fél évente kellet kardiológushoz járnom ellenőrzésre.EKG is ki mutatta az eltéréseket.Erre elkerültem másik városba,meg kerestem egy kardiológust aki közölte,nem kell ezzel járnom orvoshoz.Mert ő ugyan hallja,és látja de ebből nekem semmi problémám se lehet.Kár ellenőrzésekre szaladgálnom,és az ő drága idejét rabolnom.Tegyük hozzá a környéken ő az egyetlen kardiológus.
2013. júl. 29. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot! Meg esetleg, ha nem sportolnál, akkor jó ötlet lenne belevágni valamilyenbe, mert az is segít a keringésedet kordában tartani, pulzusod is csökkenne.

Amúgy a pulzus miatt ne aggódj! Akiknek alacsony a vérnyomása, azoknak általában magasabb a pulzusa, mert így próbálja kompenzálni a szervezet az alacsony vérnyomást.

2013. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, teendőm nekem sincs sok most a szívemmel, de 1-2 évente járok kontrollra. Nekem fontos nézni, hogy tágult-e esetleg a jobb kamrám, ha igen, akkor viszont már lesz teendőm bőven. Most annyit tudok tenni h kímélő életmódot tartok orvosi utasításra. Én is vidéki voltam, de úgy kerültem pestre a kardiológiai intézetbe, hogy a vidéki ultrahangon semmit se láttak a bajomból, ezért a doki néni inkább tovább küldött pestre. Szerintem biztosan a szíved miatt ilyen a vérnyomásod, jobb nem is lesz. A nyári trópusi időjárást én is rosszul viselem, fulladok, szédülök, néha felkelni se tudok, még fiatal vagyok, de ez nálam normális. Esetleg magánúton nem tudnál keresni kardiológust? Szerintem 1-2 évente beleférne egy kontroll ára, ha tbre nem találsz dokit.
2013. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!