Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg gyenge az állóképesség...

Tényleg gyenge az állóképességem? Ha igen, lehet a csecsemőkori dolog miatt?

Figyelt kérdés

Kérlek hagyjátok ebben a kategóriában, mert a sport kategóriánál alapból erős, egészséges emberek vannak, akik megfelelő mennyiségben mozognak, és minden eredményt leszólnak. :/


Gyenge csecsemő voltam és mondhatni bántalmaztak is.

Egyesületnél nem sportoltam, oviban valamilyen tornán vettem részt, iskolában pár év gyógytornán, gyógyúszáson és egy évet táncoltam. Tehát kemény edzéseken, egy héten mondjuk 5 db "nyelvlógatós" edzésen nem vettem részt.


Lehetek ezek miatt alapvetően gyengébb?


3 éve úszom, futok, kerékpározom és néha itthon tornázom gyógytornagyakorlatokat is.


Nagyon lassan fejlődöm.... Más állítólag 15-20 alkalom futás után le tud futni 8 km-t 6 perces kilométerekkel, én annyi után még mindig csak 4-et, 6,25 perces kilométerekkel.

Ugyanakkor nem erőltettem meg magamat, a kényelmi zónámban maradtam. Lassan úsztam, lassan futottam, lassan bringáztam, az első fáradtsághullám után abbahagytam. Lehet ez a lassú fejlődés oka?


Ezek jó eredmények fentiek függvényében?

Kb. 6,25 perces kilométerekkel 4 perc futás,

városban (lámpák vannak a belvárosi részen) 15 km/h átlagsebességgel kerékpározás?


Nem eszem egészségtelenebbül az átlagnál. Talán esetenként egészségesebben is. Nincs túlsúlyom. Az asztmát kizárták.


Nem alternatív sportok érdekelnek, meg edzések, nem jóga... Csak, hogy FENTIEK függvényében mit gondoltok?


2013. júl. 31. 18:34
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!