Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányás után 5 percre miért...

Hányás után 5 percre miért jelentkezik rettentően erős lábszár fájdalom?

Figyelt kérdés
Jelenleg kismama vagyok és elég gyakran szoktam hányni de sajnos a terhességem előtt is gyakran előfordult,és már több alkalommal történt velelem hogy miután hánytam kb 5 percre rettentően erős láb fájdalmam volt mind a 2 tértől lefelé..ma pl ordítani tudtam volna,és kb 5-10 perc mulva elmúlik. Már sokat probáltam utána olvasni de sehol nem tudtam,mi lehet az oka hiszen ez csak hányás után jelentkezik...

2013. aug. 1. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Lehet esetleg epe vagy máj?
2013. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha hánysz akkor ürül a víz és az elektrolit a szervezetedből, ezzel együtt a vitamin és ásványi anyagok is. Erőteljes a gyanúm, hogy ilyenkor a magnézium szint is lecsökken, ha bírod, hányás után pótold a magnéziumot!

2013. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ionizált kalcium lecsökkenhet a vérben. Hányás körül, előtte és utána is szaporán felületesen veszi az ember a levegőt, ekkor a vér pH-ja lúgos irányba változik, mivel kifújod a CO2-t s így a széndioxid szintje leesik a vérben.

A pH így emelkedik, azaz lúgos irányba tolódik el

Hányás után próbálj meg papírzacskóba lélegezni pár percig, mind a kilégzés, mind a belégzés a zacskóból történjen, lassan és mélyen nem kapkodva.

/ magnézium hiány illetve alacsony kálium szint is tud ilyet okozni/

2013. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!