Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 40km. -t mennyi idő alatt...

40km. -t mennyi idő alatt lehetne megtenni bicajjal? Meg tudná tenni egyhuzamban egy ritkán bicikliző?

Figyelt kérdés
nem vagyok nagy biciklis, sőt mostanában még ritkábban ülök és max ilyen 1-2 km.t tekerek (akkor is kisvárosban boltba stb.) arra gondoltam hogy egyszer ha úgy van el tudnék én jutni a megyeszékhelyemig is biciklivel? kb. 40 km. mennyi idő alatt lehetne ezt teljesíteni egy ilyen embernek aki hát... igen nem kimondottan sportember (lusta disznó:D) mennyi időt venne igénybe? átlag kínai montival. meg uyge ezt az utat ugyanúyg be kell számolni hazafelé is csak ettől félek. lehet egyszer megpróbálom elindulok eredetileg gyalog terveztem mert járkálni szeretek nagyon csak az tudom még kimerítőbb lenne
2013. aug. 4. 02:47
 1/4 anonim ***** válasza:
40km nem sok, simán megtehető, nagyon kényelmesen mondjuk 2-2,5 óra alatt. Persze terepfüggő is, de ennyibe nem halsz bele.
2013. aug. 4. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne viccelj, ez semmiség, pláne ha sík úton mész. 16 évesen 2 naponta letekertem ennyit.

2 óra alatt megvan. minél többet mész, annál edzettebb leszel.

2013. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sokkal óvatosabb lennék, mint az előző válaszolók. Ha nem tekersz rendszeresen hasonló távot, akkor könnyen kiderülhet, hogy a nyereg kidörzsöl vagy nagyon nyom egy idő után, így érdekes élmény lehet a visszaút. A fájdalom meglehetősen negatívan befolyásolja a teljesítőképességet.


Amúgy kényelmes tempóban, sík terepen nem lehetetlen, de én a fokozatosságot ajánlanám. Nem írtad, hogy mennyi idős vagy és milyen fizikai állapotban. Elég egy komolyabb emelkedő és az edzetlen embert teljesen kikészíti. Persze fel is lehet tolni a kerékpárt ilyen helyen, de akkor megdőlt az egyhuzamban kitétel.

2013. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gyalog 80 km rettenetesen sok.
2013. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!