Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ellene? (gyakori...

Mit tehetnék ellene? (gyakori lábgörcs)

Figyelt kérdés
Minden reggel úgy kelek, hogy az egyik vádlim csúnyán begörcsöl. Még kinyújtani sem tudom, annyira kellemetlen a fájdalom, ami ezzel együtt jár. Ha a párom otthon van, ilyenkor kinyújtja a lábam, hátrafeszíti a talpam, és elmúlik. De ha nincs, akkor 5-10 percbe is telik, míg magától megszűnik, és olyankor egész délelőtt húzódik a vádlim lépés közben. Mitől lehet ez?
2013. aug. 5. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kalcium vagy magnézium hiány jele is lehet.
2013. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szedjél magnéziumot, annak a hiánya okozza az izomgörcsöket.
2013. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el magnéziumot szedni és el fog múlni ez a probléma. :) Rengeteg ember jött már hozzám ezzel a gonddal, mindenkinek megszűnt a magnézium használatától. A magnézium létfontosságú az izmok elernyedésében.
2013. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem is volt egy pár éves időszakom, mikor viszonylag gyakran megtörtént velem. Iszonyatosan fájt. Utána megtanultam, hogy azonnal lábra kell állni. De csak arra a lábadra állj rá, amelyik éppen görcsölni készül. Próbáld kinyújtani. Nekem így mindig elmaradt a fájdalom. Mindig volt egy pár másodpercem, mikor már éreztem, hogy kezd fájni, de még nem annyira, így pont volt időm, hogy a fenti módon járjak el.

Egyébként ma már ez nem jellemző, csak nagyon ritkán. Igazából nem tudom, hogy miért.

2013. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Magnézium! Nekem is ugyanez volt a problémám, napi 2 pezsgőtabletta megoldotta!
2013. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A Magne B6 ezek szerint megfelel erre?
2013. aug. 6. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!