Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A neocitrán, coldrex és...

A neocitrán, coldrex és ilyesmik tényleg drogok? Ha nem vagyok náthás és nagyobb adagot iszom meg, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Ezt találtam [link]
2013. aug. 10. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Kinyírod a májad. Meg talán a veséd is.
2013. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez hülyeség:) Mérgezés esetén okozhat hallucinációkat, de ha annyit beszednél ezekből, akkor a bennük lévő paracetamoltól előbb kapnál mérgezést és menne szét a májad vszínűleg.
2013. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk: Hivatalosan minden olyan szer drognak számít, ami a központi idegrendszerre hat és/vagy függősséget alakít ki. A gyógyszerek, a nikotin, az alkohol, a koffein, sőt még a tea is drog. Az más kérdés, hogy ezek a szerek legálisak.
2013. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 cli_hlt ***** válasza:

A cikk elég nagy butaság.


Az infó onnan jöhet, hogy pszeudoefedrin-t is használtak / használnak orrdugulás ellen, amiből lehetséges metamfetamint készíteni, ám ez a két vegyület hatásában nagyon is más.


A Coldrex-ben és társaiban alkalmazott fenilefrin pedig semmiképp sem hasonlítható ezekhez a kábítószerekhez.


A Robitussin-ban valóban van (volt?) dextrometorfán, ami nagy dózisban disszociatív hallucinogén, de ennek semmi köze a kívánt hatáshoz, ami pedig a nyákoldás.


Annyit valóban el lehet mondani, hogy ezek a gyógyszerek nem a betegség okát (a rino-, vagy koronavírusos fertőzést) szüntetik meg, hanem "csak" a tüneteket (orrdugulás, láz, fájdalmak) enyhítik. A megfázást okozó vírusoknak nincs "ellenszere", tehát (tudtommal) nincs olyan gyógyszer, ami ezeket elpusztítaná. Amennyire tudom, csak a HIV és a Herpes simplex vírus ellen van antivirális szer, és sajnos ezeket is csak kordában tartani tudjuk, elpusztítani nem.


Az általad idézett cikk apró cafatokra való szétszaggatása részletesen itt olvasható: ;)


[link]

2013. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 cli_hlt ***** válasza:

...anyit még hozzátennék, hogy az általad említett gyógyszerek mind tartalmaznak paracetamolt (más néven acetaminofent), ami nagyon-nagyon mérgező, és könnyű túladagolni.


Ahogy a legelső hozzászóló is írta, nagyon könnyen tönkreteheted velük a májad, ezért mindig maradj az ajánlott adagon belül, és ha más gyógyszert is vennél be mellé, mindenképp nézd meg, hogy az nem tartalmazza-e ugyan ezt a hatóanyagot.

2013. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
24%
Én kb. egy éve megittam egyszerre egy egész dobozzal, azóta bejártam az egész északi féltekét, most arra gyúrok, hogy a déli is meglegyen, de ahhoz fordítva kell meginnom cuccot... még dolgozok az eljáráson.
2013. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!